وزیر دفاع روسیه: جای تعجب است که غرب سیگنال‌های پوتین را درک نمی‌کند

پوتین چند روز پیش در پیامی غیرمستقیم به غرب به توانایی‌های نظامی و هسته‌ای مسکو و بمب افکن استراتژیک مافوق صوت جدید «تو 160 تی» روسیه اشاره کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه& یکشنبه 13 اسفند گفت از اینکه غرب هنوز سیگنال‌های اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در مصاحبه خود با «تاکر کارلسون»، روزنامه‌نگار آمریکایی به غرب فرستاد را درک نكرده است، تعجب می‌کند.

او تاکید کرد که سیگنال‌های پوتین تنها یک اشاره نبو،د بلکه پیامی‌هایی روشن برای همه کشورهای غربی است.

به گزارش رسانه‌های روسی، شویگو در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: «از اینکه غرب سیگنال‌های اخیر پوتین را درک نکرده است، تعجب می‌کنم؛ چرا که این سخنان تنها یک سیگنال عادی نبود بلکه پیام‌هایی است که از مدت‌ها پیش به غربی‌ها فرستاده شد و معتقدم آنها باید سخنان رئیس جمهوری را متوجه شوند که او چه گفته است».

پوتین چند روز پیش در پیامی غیرمستقیم به غرب به توانایی‌های نظامی و هسته‌ای مسکو و بمب افکن استراتژیک مافوق صوت جدید «تو 160 تی» اشاره کرده بود.

رئیس جمهوری روسیه شخصا 30 دقیقه از وقت خود را در این جنگنده بسیار پیشرفته در هوا گذراند.

این جنگنده‌های مافوق صوت که به «مثلث هسته‌ای فدراسیون روسیه» معروف است، می‌توانند سلاح‌های هسته‌ای با خود حمل کنند.

پوتین همچنین طی سخنانی خطاب به مجلس فدرال روسیه بر پایبندی مسکو به منافع خود و ادامه عملیات نظامی در اوکراین تا رسیدن به اهداف کامل خود تاکید کرد و به غرب و ناتو نسبت به هرگونه مداخله نظامی مستقیم در جنگ اوکراین هشدار داد.

رئیس جمهوری روسیه پیشتر گفته بود: «غرب غیرممکن بودن شکست استراتژیک روسیه را درک کرده است لذا از غرب می‌خواهد درباره اقدامات بعدی فکر کند».

او در عین حال بر آمادگی مسکو برای انجام گفت‌وگو برای صلح تاکید کرد.

پوتین در مصاحبه با تاکر کارلسون، بر تمایل روسیه برای دستیابی به توافق با کی‌یف از طریق مذاکره تاکید کرد.

او ابراز اطمینان کرد که دو کشور دیر یا زود می‌توانند این کار را انجام دهند.

رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت که «کودتای اوکراینی سال 2014 با حمایت مخالفان مسلح و تحت هدایت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) انجام شد.»

پوتین افزود، این کودتا آغاز جرقه درگیری روسیه و اوکراین شد و پس از آن کی‌یف آغازگر جنگ بود و تنها هدف روسیه متوقف کردن درگیری‌ها بود.

او تأکید کرد، «اوکراینی‌ها هنوز احساس می‌کنند که آنها روس هستند و آنچه در حال رخ دادن است بخشی از یک جنگ داخلی است».

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز پس از این مصاحبه گفت که غرب مصاحبه کارلسون با پوتین را بسیار دقیق مطالعه و تحلیل خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size