هیلی در انتخابات مقدماتی واشینگتن دی‌سی ترامپ را شکست داد

هیلی نتوانسته بود در هیچ‌یک از ایالت‌ها دارای رای‌گیری زودهنگام پیروز شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌ گزارش چندین رسانه آمریکایی، نیکی هیلی، یکشنبه 13 اسفند در انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان در واشینگتن دی‌سی به پیروزی دست یافت که اولین پیروزی او در رقابت برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه است.

به‌ گزارش وب‌سایت «هیل»، هیلی توانست در تمامی حوزه‌های انتخاباتی پایتخت با کسب 1274 رای مقابل 676 رای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به‌پیروزی دست یابد.

پیروزی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد، عملا توانست پیروزی‌های شش‌گانه اخیر ترامپ از آغاز رقابت‌های درون‌حزبی برای نامزدی حزب‌ جمهوری‌خواه را بشکند.

هیلی به‌ شدت به این پیروزی نیاز داشت تا ثابت کند از قدرت لازم برای برتری‌یافتن بر ترامپ در این رقابت برخوردار است اما هنوزهم مسیری طولانی را پیش‌رو دارد.

او متعهد شد دست‌کم تا «سه‌شنبه بزرگ» (پنجم مارس) که بیش از 12 ایالت در انتخابات شرکت خواهند کرد، در رقابت باقی بماند. هیلی تا این لحظه نتوانسته در هیچ‌یک ایالت‌های رای‌گیری زودهنگام در ژانویه و فوریه پیروز شود و روشن است که از شانس قابل توجهی برای پیروزی در هیچ ایالت‌های بعدی برخوردار نیست.

با این‌حال پیروزی هیلی در انتخابات مقدماتی واشینگتن دی‌سی، او را از حمایت تمامی 19 نماینده پایتخت برخوردار خواهد ساخت.

ترامپ همچنان در ارتباط با شمار نمایندگان، پیشتاز است که به‌احتمال زیاد، سه‌شنبه با رای‌گیری در ایالت‌های دیگر به میزان قابل توجهی، افزایش خواهد یافت.

نامزدها برای پیروزی نامزدی جمهوری‌خواهان به حمایت حداقل 1215 نماینده نیاز دارند.

قرار است انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ماه ژوئن در واشینگتن دی سی برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید