بریتانیا: روسیه در جنگ اوکراین 355 هزار کشته داده است

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز 25 فوریه گفت که از زمان آغاز تهاجم روسیه، 31000 سرباز اوکراینی کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد روسیه از زمان آغاز جنگ علیه اوکراین 355000 کشته و زخمی داده است، و افزود که تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها نشانگر «رویکرد فرسایشی» مسکو به این جنگ است.

به گزارش «یورونیوز»، وزارت دفاع بریتانیا در گزارش روز یکشنبه خود تخمین زد که میانگین نیروهای کشته‌شده روسی در ماه فوریه، بیشترین تعداد از آغاز جنگ بوده است. به گفته این وزارتخانه، روسیه روزانه 983 کشته داده است.

وزارت دفاع در ایکس نوشت: «کشته و زخمی‌های روسیه منعکس‌کننده تعهد مسکو به جنگ گسترده و فرسایشی است. این اگرچه از نظر انسانی پرهزینه است، اما نتیجه آن افزایش فشار بر اوکراین در خط مقدم بوده است.»

نیروهای روسی به دنبال یکی از شدیدترین نبردهای جنگ، در ماه فوریه موفق شدند شهر استراتژیک آودیوکا را به اشغال خود درآورند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد سربازان این کشور حدود 9 کیلومتر در عمق خاک اوکراین پیشروی کرده و پس از نبرد مرگبار شهری در منطقه دونتسک شرقی همچنان پیش می‌روند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، روز 25 فوریه گفت که از زمان آغاز تهاجم روسیه، 31000 سرباز اوکراینی کشته شده‌اند. او تاکید کرد: «نه 300000، نه 150000، و نه هر دروغی که پوتین و حلقه فریب او می‌گویند. با این حال، باختن هرکدام از این جان‌ها فداکاری بزرگی برای ما بوده است.»

به گفته یورونیوز، این اولین باری بود که اوکراین تعداد کشته‌های خود را اعلام می‌کرد، اما زلنسکی تعداد سربازانی که زخمی یا مفقود شده بودند را فاش نکرد، و گفت تا پایان جنگ هیچ رقم دقیقی ارائه نخواهد شد.

به گفته این خبرگزاری، هم کی‌یف و هم مسکو از اعلام تعداد کشته‌ و زخمی‌های خود در جنگ خودداری می‌کنند، چرا که نگران هستند مبادا بر روحیه ارتش، مردم کشور، و چگونگی بینش به جنگ در خارج تاثیر منفی بگذارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید