پیروزی ترامپ در انتخابات درون‌حزبی سه ایالت آمریکا

پیش‌بینی می‌شود با توجه به محبوبیت بالای ترامپ میان رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه، او به‌زودی نامزدی خود از سوی این حزب را قطعی سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، شنبه 12 اسفند در انتخابات داخلی حزب جمهوری‌خواه در ایالت‌های میسوری، میشیگان و آیداهو پیروز شد و تنها رقیب خود، نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را با اختلاف زیادی در این سه ایالت شکست داد.

ترامپ با کسب حمایت تمام 54 نماینده منتخب جمهوری خواه در ایالت میسوری و همچنین 39 نماینده منتخب در ایالت میشیگان، در انتخابات سه‌شنبه گذشته نیز حمایت 12 نماینده منتخب میشیگان را به دست آورده بود و افزون بر این روز شنبه حمایت همه32 نماینده منتخب در ایالت آیداهو را نیز کسب کرد.

با پیروزی روز شنبه ترامپ در این سه ایالت هم‌اکنون در ایالت‌های مختلف آمریکا 247 نماینده منتخب از نامزدی او به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت می‌کنند در حالی‌که رقیب او یعنی نیکی هیلی تنها حمایت 24 نماینده منتخب را پشت سر خود دارد.

رقابت بعدی در یکشنبه در گردهمایی حزب حمهوری‌خواه در کلمبیا و سپس سه‌شنبه بزرگ در پنجم مارس، زمان برگزاری انتخابات درون‌حزبی در 16 ایالت و ساموای آمریکا خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود با توجه به محبوبیت بالای ترامپ میان رای‌دهندگان حزب جمهوری‌خواه، او به‌زودی نامزدی خود از سوی این حزب را قطعی سازد و با جو بایدن، رئیس جمهوری در انتخابات نوامبر آینده ریاست جمهوری روبرو شود.

بایدن به دلیل نحوه تعامل با جنگ در غزه، اقتصاد و همه‌گیری کرونا، و همچنین کهولت سن که به داغ‌ترین موضوع در هفته‌های اخیر تبدیل شده، با انتقادات زیادی در داخل حزب خود مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید