نتایج یک نظرسنجی‌ کاهش محبوبیت بایدن و پیشگامی ترامپ را نشان می‌دهد

دولت بایدن درباره نحوه تعامل آن با موضوع مهاجرت و همچنین تعامل با بحران غزه مورد انتقاد رای‌دهندگان آمریکایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نتایج یک نظرسنجی منتشر شده از سوی روزنامه «نیویورک تایمز» و دانشکده «سیینا» درباره رای دهندگان احتمالی، شنبه 12 اسفند نشان داد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا با 4 درصد برتری در محبوبیت نسبت به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، پیشی گرفته است.

از میان شرکت‌کنندگانی که گفته‌اند احتمالاً رای می‌دهند، 48 درصد گفته‌اند که اگر انتخابات ریاست‌جمهوری امروز برگزار شود به ترامپ رئیس‌جمهوری سابق رای می‌دهند، در حالی که 44 درصد گفته‌اند به بایدن رای می‌دهند.

طبق گزارش «پولیتیکو»، در میان رای دهندگان ثبت نام شده، ترامپ از حمایت 48 درصد و بایدن 43 درصد برخوردار بودند.

ترجیح نیکی هیلی بر بایدن

برخی از رای‌دهندگان در انتخاب میان نیکی هیلی، آخرین رقیب جدی باقی‌مانده برای ترامپ در حزب جمهوری‌خواه، و بایدن، ترجیح دادند که به هیلی رای دهند.

بنا بر این نظرسنجی 46 درصد از شرکت‌کنندگان هیلی را ترجیح داده و 37 درصد گفته‌اند رای دادن به بایدن را ترجیح می‌دهند.

این نظرسنجی نشان دهنده کاهش محبوبیت بایدن تنها 9 ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2024 است، زیرا رئیس جمهوری کنونی آمریکا با سوالات فزاینده‌ای درباره سن بالای خود، انتقادهایی از نحوه رسیدگی به مسائل مهاجرت و ناامیدی فزاینده نسبت به تعامل با جنگ در غزه مواجه است.

در نظرسنجی جدید 47 درصد از رأی‌دهندگان احتمالی مخالفت شدید خود را با نوع اداره کردن امور توسط بایدن ابراز کردند. این بالاترین میزان مخالفت با بایدن در نظرسنجی را در دوران ریاست‌جمهوری او نشان داد.

کاهش محبوبیت

بایدن تنها کسی نیست که از کاهش محبوبیت خود رنج می‌برد، زیرا ترامپ نیز با اکثریت خالص 44 درصدی از نظرسنجی بیرون آمد، در حالی که بایدن 41 درصد بود.

رای دهندگان دموکرات همچنین درباره این‌که بایدن باید نامزد دموکرات‌ها باشد یا خیر، با اختلاف تقریباً یکسانی بین پاسخ دهندگانی که فکر می‌کنند او باید نامزد دموکرات باشد (48٪) و کسانی که فکر می‌کنند نباید نامزد دموکرات باشد (43٪) ابراز تردید کردند.

این نظرسنجی از 25 تا 28 فوریه بین 980 رای دهنده ثبت نام شده در سراسر کشور از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت انجام شد. حاشیه خطا برای رأی دهندگان احتمالی 3.8 درصد است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید