روسیه از سرنگونی 38 پهپاد اوکراینی بر فراز کریمه خبر داد

مقام‌های روسی در کریمه: حملات پهپادهای اوکراینی و رهگیری و سرنگونی آنها باعث ایجاد اختلال موقت در ترافیک در نزدیکی بندر فئودوسیا در جزیره کریمه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آژانس اطلاعات روسیه به نقل از وزارت دفاع، یکشنبه 13 اسفند گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور 38 پهپاد اوکراینی را بر فراز شبه‌جزیره کریمه منهدم کردند.

ساعاتی پس از انتشار گزارش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی روسیه و اوکراین مبنی بر وقوع چندین انفجار قوی در منطقه کریمه، مسکو اعلام کرد که حملات پهپادهای اوکراینی و رهگیری و سرنگونی آنها باعث ایجاد اختلال در ترافیک موقت در جاده نزدیک بندر فئودوسیا در شبه‌جزیره کریمه شد.

یک کانال در شبکه تلگرام وابسته به مقام‌های محلی کریمه که مدیریت پل را به عهده دارند، گزارش داد که تردد روی پلی که شبه‌جزیره کریمه را به سرزمین اصلی روسیه متصل می‌کند، برای مدتی متوقف شده است.

تا کنون هیچ اظهارنظری از سوی مقامات اوکراینی ارائه نشده است.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی روسیه 107 پهپاد اوکراینی را در دو جمهوری خلق دونتسک، لوهانسک و همچنین استان‌های خرسون، زاپوروژیا و خارکف سرنگون کردند.

نیروهای روسیه با وجود حمایت مالی و نظامی قابل توجه «ناتو» و تعدادی از کشورهای غربی متحد آمریکا از کی یف، «ضدحمله» ارتش اوکراین را خنثی کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه بار دیگر از کشورهای غربی خواست سامانه‌های دفاع هوایی بیشتری در اختیار کشورش قرار دهند.

رئیس جمهوری اوکراین گفت:ر«به سیستم‌های دفاع هوایی بیشتری از طرف شرکای خود نیاز داریم. ما باید سپر هوایی اوکراین را تقویت کنیم تا بهتر از مردم خود مقابل روس‌ها محافظت کنیم. سیستم‌های دفاع هوایی و موشک‌های بیشتر برای سیستم‌های دفاع هوایی، جان اوکراینی‌ها را نجات می‌دهد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید