ایلان ماسک بایدن را به «دروغ‌گویی» در موضوع بحران مهاجرت متهم کرد

ماسک: ورود گسترده مهاجران غیرقانونی، ناشی از 94 فرمان اجرایی دولت بایدن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی یکشنبه 13 اسفند جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا را به «دروغ‌گویی» در مورد بحران مهاجرت متهم کرد و گفت که اظهارات بایدن، مبنی بر این که او در صدد حل مشکل مهاجرت غیرقانونی است، «دروغ محض» است.

ماسک در صفحه خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: «تا زمانی که این فرمان‌های اجرایی لغو نشود، ادعاهای بایدن مبنی بر این که می‌خواهد با مهاجرت غیرقانونی مبارزه کند، دروغ است».

ماسک خاطرنشان کرد که ورود گسترده مهاجران غیرقانونی، ناشی از «94 فرمان اجرایی دولت بایدن» است.

ایالات متحده ظرف ماه‌های اخیر شاهد سطوح بی‌سابقه مهاجرت غیرقانونی است، به‌طوری که مسئولان مرزی، دسامبر گذشته 302 هزار مورد عبور غیرقانونی از مرز را ثبت کردند که بیشترین تعداد در عرض یک ماه است.

افزون بر این، در طول سه سالی که از ورود بایدن به کاخ سفید می‌گذرد، بالاترین رکورد تعداد مهاجران غیرقانونی به کشور ثبت شده است.

موضع ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نیز در جریان تجمعی در کارولینای جنوبی، با انتقاد از طرح مرزی بایدن، آن را «توطئه» برای برهم‌زدن ‌ثبات آمریکا توصیف کرد.

ترامپ مدعی شد که به محض به‌دست گرفتن قدرت، به سیاست مرزهای باز پایان خواهد داد.

او افزود: «در اولین روز دولت خود به تمام سیاست مرزهای باز دولت بایدن پایان خواهم داد و بزرگترین روند اخراج داخلی در تاریخ آمریکا را آغاز خواهیم کرد زیرا گزینه دیگری نداریم».

حزب جمهوری‌خواه، دولت بایدن را به اتخاذ سیاست‌هایی متهم کرده است که منجربه افزایش ورود مهاجران شده است. از سویی اردوگاه دموکرات‌ها براین باورند که جمهوری‌خواهان به تحریک ترامپ، عامدانه، مانع حصول تفاهم یا توافق در کنگره برای تصویب قانون جدیدی در این زمینه شده‌اند

فضای رد و بدل کردن اتهامات میان این دو حزب در حالی است که بنابر آخرین نظرسنجی‌ها، موضوع مهاجرت به کانون اصلی نگرانی‌های رای‌دهندگان تبدیل شده که می‌تواند ظرف چند روز آینده، بر فضای ملتهب مبارزات انتخاباتی محتمل میان بایدن و ترامپ دامن بزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید