وزیر خارجه فرانسه: مسئولیت شرایط انسانی حاکم بر غزه متوجه اسرائیل است

وزیر خارجه فرانسه اجرای تحقیقات مستقل در خصوص کشتار 115 غیر نظامی فلسطینی(طبق آمار حماس) در میدان نابلسی در جریان توزیع کمک‌های انسانی را خواستار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استفان سیژورنه، وزیر امور خارجه فرانسه در واکنش به شرایط بغرنج انسانی ساکنان نوار غزه، با انتقاد از مقامات اسرائیلی، آنها را مسئول ممانعت از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه دانست.
سیژورنه در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی «لوموند» که شنبه 12 اسفند منتشر شد، گفت: «روشن است که مسئولیت جلوگیری از رسیدن کمک‌ها به نوار غزه، متوجه اسرائیل است».
به‌گزارش «فرانس‌پرس»، سیژورنه همچنین خاطرنشان کرد که وضعیت فاجعه‌بار انسانی «به شرایط غیرقابل دفاع و توجیهی می‌انجامد که اسرائیلی‌ها مسئولیت آن را برعهده دارند».

بن‌بست در مورد رفح

به‌نظر وزیر خارجه فرانسه، مسائل مربوط به رفح که به‌گفته سازمان ملل، حدود یک و نیم میلیون فلسطینی در مرزهای بسته با مصر در خود جای داده، به «بن‌بست» رسیده است.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل از آغاز قریب‌الوقوع حمله زمینی به رفح برای شکست حماس در «آخرین سنگرش» خبر داده است.
سیژورنه با تاکید مجدد بر «وقوع فاجعه جدید انسانی در رفح و لزوم تلاش حداکثری برای اجتناب از آن»، خاطرنشان کرد که فرانسه از ماه‌ها پیش خواهان آتش‌بس دائمی در غزه شده است.
وزیر خارجه فرانسه افزود: «به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین، مولفه اساسی روند صلح است که باید در زمان مناسب از آن استفاده شود».

لزوم اجرای تحقیقات مستقل

سیژورنه در سفر یک ماه قبل خود به منطقه تاکید کرده بود که تلاش‌های فرانسه با مسئولان اسرائیلی برای بازگشایی گذرگاه‌های بیشتر برای عبور کامیون‌های حامل کمک‌های غذایی، به جایی نرسید.
وزیر خارجه فرانسه جمعه در گفت‌وگو با رادیو«فرانس انتر»، اجرای تحقیقات مستقل در خصوص کشتار 115 غیر نظامی(طبق آمار حماس) در میدان نابلسی در جریان توزیع کمک‌های انسانی را خواستار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید