تصویب بودجه کوتاه‌مدت برای جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا

قانونگذاران فوق محافظه‌کار بارها و بارها از رهبران جمهوری‌خواه کنگره بابت همکاری با دموکرات‌ها بر سر مساله بودجه انتقاد کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که قانونگذاران جمهوری‌خواه راست افراطی با دولت آمریکا بر سر بسته کمک‌های خارجی به اوکراین و اسرائیل دست به گریبان هستند، مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده روز پنجشنبه به منظور جلوگیری از تعطیلی موقت دولت جو بایدن یک بودجه کوتاه‌مدت تصویب کرد.

به گزارش «یواس‌ای‌تودی»، کنگره در اقدامی دوحزبی با 320 رای موافق مقابل 99 رای مخالف این بودجه را تصویب کرد. اکثریت قریب به اتفاق دموکرات‌ها در کنار بیش از نیمی از جمهوری‌خواهان از این لایحه حمایت کردند.

از زمانی که مهلت اصلی تعیین بودجه برای دولت آمریکا در سپتامبر 2023 به آخر رسید، این چهارمین اقدام موقت کنگره برای باز نگه داشتن دولت است. جمهوری‌خواهان راست افراطی که به توصیه دونالد ترامپ عمل می‌کنند و می‌خواهند به دولت بایدن ضربه بزنند، مانع از تصویب بودجه اصلی دولت شده‌اند.

این قانونگذاران فوق محافظه‌کار بارها و بارها از رهبران جمهوری‌خواه کنگره بابت همکاری با دموکرات‌ها بر سر مساله بودجه انتقاد کرده‌اند، که در مواردی حتی به برکنار کردن رئیس مجلس منجر شده است. محافظه‌کاران روز پنجشنبه نیز به مایک جانسون، رئیس مجلس حمله کردند.

چیپ روی، نماینده تگزاس با اشاره به مذاکرات جانسون بر سر لایحه بودجه، آن را «مزخرف» و «دروغ مطلق» خوانده بود. وارن دیویدسون، نماینده اوهایو نیز گفت رهبری کنگره با به رای گذاشتن یک اقدام موقت دیگر او را ناامید کرده است.

به گفته یواس‌ای‌تودی، تصویب بودجه موقت برای دولت یکی از معدود اقدامات قاطعی است که رئیس مجلس انجام داده است. نماینده جمهوری‌خواه لوئیزیانا اغلب مواضعی اتخاذ می‌کند که برای هم‌حزبی‌هایش نیز گیج‌کننده است.

جانسون هفته پیش به قانونگذاران جمهوری‌خواه گفته بود که آنها به دلیل درگیری داخلی تاکنون نتوانسته‌اند پیروزی چشمگیری کسب کنند. وی به ویژه انگشت اتهام را به سوی محافظه‌کاران راست افراطی گرفت و از آنها انتقاد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size