پوتین درباره واقعی شدن خطر جنگ هسته‌ای با غرب هشدار داد

اخیرا رئيس جمهوری فرانسه از ایجاد ائتلافی جدید برای تامین «موشک‌ها و بمب‌های میان‌برد و دوربرد» برای اوکراین و غیر‌بعید بودن اعزام نیروهای غربی برای تضمین عدم پیروزی روسیه در جنگ سخن گفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، پس از حدس و گمان‌ها و اظهارات فراوانی در مورد خطر رویارویی هسته‌ای و حتی بعید دانستن کامل آن، با این‌ اظهار خود که خطر جنگ هسته‌ای واقعی دانسته، جهان را بهت‌زده کرد.

رئیس جمهوری روسیه، پنج‌شنبه 10 اسفند در جریان سخنرانی سالانه خود خطاب به مردم کشورش گفت که تهدیدهای غرب علیه روسیه «خطر واقعی» درگیری هسته‌ای را تشدید می‌‌کند.

چه چیزی پوتین را وادار کرد تا چنین اظهاراتی را که قبلاً بیان کرده بود، تکرار کند و شکل هرگونه درگیری احتمالی از این نوع، چگونه خواهد بود؟

پاسخ این سؤال در سخنرانی رئیس جمهوری روسیه نهفته بود که پوتین را بر آن داشت تا این خطر را واقعی بداند.

پوتین بار دیگر اتهامات خود مبنی بر این‌که غرب در تلاش برای نابود کردن روسیه است و این‌که رهبر قدرتمند روسیه اجازه آن را نخواهد داد را تکرار کرد.

اعزام نیروهای زمینی غرب به اوکراین

جدیدترین مورد از این قبیل تهدیدهای غربی که پوتین درباره آن صحبت کرد، بیانیه روز دوشنبه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در مورد گام‌های جدیدی برای حمایت از اوکراین بود که در آن گفته شده بود بعید نیست نیروهای زمینی غربی برای تحقق اهداف اروپا و شکست دادن مسکو به جنگ اوکراین اعزام شوند.

این اظهارات مکرون باعث جنجال بزرگی در جهان شد و رئیس جمهوری فرانسه در توضیح آن گفت «اروپایی‌ها متقاعد شده‌اند که شکست روسیه برای امنیت و ثبات در اروپا، ضروری است».

به‌رغم آن اما ماکرون به عدم وجود «اجماع» درباره اعزام نیروهای زمینی غربی به اوکراین اذعان کرد و در عین حال گفت: «هیچ چیزی نباید منتفی شود. ما هر کاری که لازم شود را انجام خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که روسیه پیروز این جنگ نخواهد شد.»

در همین راستا، مکرون از ایجاد یک ائتلاف جدید برای تامین «موشک‌ها و بمب‌های میان‌برد و دوربرد» برای اوکراین صحبت کرد.

جنگ هسته‌ای و خطر واقعی آن

در مورد خطر واقعی جنگ هسته‌ای، «مؤسسه فناوری ماساچوست» تابستان گذشته ویدیویی 3 دقیقه‌ای منتشر کرد که در آن به این سؤال پاسخ داد که جنگ هسته‌ای چگونه به نظر می‌رسد و خطر واقعی آن چیست.

به گفته این موسسه، اولین انفجارهای هسته‌ای امواج الکترومغناطیسی شدیدی تولید می‌کند که کار همه ارتباطات و تجهیزات را مختل خواهد کرد.

در لحظه انفجار، گلوله‌های آتشین مستقیماً به خیابان‌های شهرهای بزرگ فرود می‌آیند و دمای آن‌ها را مانند اعماق خورشید گرم می‌کند و آسفالت به مایع داغ تبدیل خواهد شد.

طبیعتاً شهرهای بزرگ به دلیل وجود تاسیسات مهم نظامی و اقتصادی در آنجا به هدف اصلی حملات اتمی تبدیل خواهند شد، و ویدیو به طور خاص بر آن‌چه مسکو در معرض آن قرار خواهد گرفت، تمرکز دارد.

پس از توقف حملات هسته‌ای، خاکستر هسته‌ای بالا می‌آید و شهرهای بزرگ آتش می‌گیرند، ظاهراً در سناریوی فاجعه‌بار ارائه‌شده توسط این مؤسسه، نشان می‌دهد که مسکو جایی است که دکمه هسته‌ای را در ابتدا فشار می‌دهد.

حدود دو هفته دیگر، ابر سیاهی تمام نیمکره شمالی را می پوشاند و نور خورشید نمی‌تواند به آن نفوذ کند. دمای هوا 20 درجه سردتر می‌شود.

این فضای هسته‌ای همچنین گیاهان و دام‌ها را از بین می‌برد، غذا ناپدید می‌شود و مردم از گرسنگی می‌میرند. 99 درصد از جمعیت ایالات متحده، روسیه، اروپا و چین از زمستان هسته‌ای که عواقب آن ممکن است سال‌ها ادامه داشته باشد، جان سالم به در نخواهند برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید