آیا هزینه دعاوی حقوقی ترامپ را جمهوری‌خواهان خواهند پرداخت؟

لارا عروس ترامپ پیشتر گفته بود مایل است بخشی از بودجه کمیته ملی جمهوری‌خواهان را هزینه دعاوی حقوقی چند میلیون دلاری پدرشوهرش کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که دونالد ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024، در چهار زمینه جداگانه با 91 کیفرخواست جنایی روبروست، برخی جمهوری‌خواهان خواستار شفاف‌سازی درباره هزینه‌های حقوقی ترامپ شده‌اند، و می‌خواهند بدانند که آیا این هزینه از کیسه حزب خرج می‌شود یا خیر.

به گزارش «تایم»، مسئولان کارزار ترامپ به این نشریه گفته‌اند که هزینه‌های دعاوی حقوقی رئیس‌جمهوری پیشین از محل خزانه حزب جمهوری‌خواه تامین نمی‌شود، بلکه ترامپ از جیب خودش و با کمک پشتیبانان مالی آن را می‌پردازد.

با این وجود، به گفته تایم، ترامپ و هوادارانش در عین حال اقداماتی برای مقابله با قطعنامه پیشنهادی یکی از اعضای کمیته ملی جمهوری‌خواهان برای ممنوعیت استفاده از بودجه حزب برای تأمین هزینه‌های حقوقی ترامپ صورت داده‌اند.

این قطعنامه را هنری باربور، عضو کمیته از ایالت می‌سی‌سی‌پی، با نظر به اینکه اگر ترامپ به کاخ سفید برسد، قدرت بیشتری در حزب پیدا می‌کند، و قطعا برخی از افراد وفادار به خود را در کمیته به کار خواهد گمارد، ارائه داده است.

یکی از این افراد لارا، عروس ترامپ است، که پیشتر گفته بود مایل است بخشی از بودجه کمیته را هزینه دعاوی حقوقی چندین میلیون دلاری پدرشوهرش کند. اما بعد از آنکه باربور قطعنامه خود را ارائه داد، هم لارا و هم کارزار انتخاباتی ترامپ با قاطعیت چنین برنامه‌ای را تکذیب کردند.

به گفته ترامپ، یکی از دلایل اصلی که برخی از جمهوری‌خواهان نگران تامین هزینه‌های حقوقی ترامپ از خزانه حزبی هستند این است که حزب طی یکی دو سال اخیر برای جمع‌آوری کمک‌های مالی دچار گرفتاری شده و در رقابت با دموکرات‌ها کم آورده است.

کمیته ملی جمهوری‌خواهان اخیراً گزارش داد که پارسال پایین‌ترین میزان کمک‌های مالی را طی یک دهه اخیر دریافت کرده است. حزب 87.2 میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد که تنها 8 میلیون آن باقی مانده است. در همین زمان کمیته ملی دموکرات‌ها 120 میلیون دلار کمک مالی دریافت کرد که هنوز 21 میلیون دلار آن باقی مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید