آتلانتیک: میچ مکانل تسلیم ترامپ شد

کناره‌گیری مکانل به این معنی است که اگر ترامپ به کاخ سفید راه پیدا کند، یک فرد نزدیک به خود را به عنوان رهبر سنا به کار خواهد گماشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نشریه «آتلانتیک» در مقاله‌ای به کناره‌گیری میچ مکانل، سناتور جمهوری‌خواه کنتاکی و رهبر اقلیت سنای ایالات متحده پرداخته و آن را به مثابه «تسلیم شدن» مکانل به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 دانسته است.

به گفته آتلانتیک، مکانل حدود سه سال پیش بابت تحریک جمعیت توسط ترامپ برای حمله به ساختمان کنگره آمریکا به شدت از وی انتقاد کرد و به خبرنگاران گفت که به نظرش ترامپ با این کار خودش را «بی‌اعتبار» کرده و به حرفه سیاسی‌اش «تیر خلاص» زده است. با این وجود، در نهایت مکانل بود که صحنه سیاسی را ترک کرد، در حالی که ترامپ کماکان به کار خود ادامه می‌دهد.

رهبر اقلیت سنا روز چهارشنبه اعلام کرد که در ماه نوامبر از مقام خود کناره‌گیری می‌کند. به گفته آتلانتیک، این به این معنی است که اگر ترامپ به کاخ سفید راه پیدا کند، یک فرد نزدیک به خود را به عنوان رهبر سنا به کار خواهد گماشت.

مکانل و ترامپ هیچ وقت رابطه‌ دوستانه‌ای نداشتند، اما معمولا راه‌هایی برای همکاری با یکدیگر پیدا می‌کردند. رهبر اقلیت سنا دو بار این امکان را داشت تا به حرفه سیاسی ترامپ پایان دهد. مرتبه اول در جریان اولین استیضاح ترامپ بود، که مکانل از محکومیت وی حمایت نکرد.

مرتبه دوم پس از حمله هواداران ترامپ به کنگره بود، که مکانل شدیدا از ترامپ انتقاد کرد، اما حاضر به پیگیری محکومیت وی و محروم کردن ترامپ از فعالیت سیاسی نشد. به گفته آتلانتیک، مکانل امید داشت بدون اینکه مجبور به برخورد مستقیم با ترامپ شود، بتواند با صبر کردن و در گذر زمان از دست وی خلاص شود، اما اشتباه می‌کرد، و در نهایت عرصه را به ترامپ واگذار کرد.

«نیویورک تایمز» اخیرا درباره تلاش‌های پشت پرده برای گرفتن تائیدیه مکانل برای نامزدی ترامپ گزارش داد. به گفته آتلانتیک، نتایج این اقدامات هنوز معلوم نیست، اما چیزی که مشخص است این است که مکانل چه علنا ترامپ را تایید بکند چه نکند، کناره‌گیری او از رهبری سنا نشانگر این حقیقت آشکار است که او میدان را برای ترامپ خالی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size