نیروهای واکنش سریع دریایی آمریکا در هفته‌های آینده شرق مدیترانه را ترک می‌کنند

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تصمیم گرفته است در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع در منطقه، نیروهای خود را حفظ کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات نظامی، به شبکه «سی‌ان‌ان» گفتند، انتظار می‌رود در هفته‌های آینده نیروهای واکنش سریع دریایی آمریکا شرق مدیترانه را ترک کنند، که نشان از کاهش نیروهای آمریکایی در منطقه می‌دهد.

شبکه «سی‌ان‌ان»، سه‌شنبه 8 اسفند، به نقل از یک مقام اعلام کرد، «احتمال دارد این نیروها در ماه مارس حرکت خود به سمت ایالات متحده را آغاز کنند، اما تاریخ دقیق آن را مشخص نکرد.»

این شبکه گزارش داد، وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» تصمیم گرفته است در صورت بدتر شدن اوضاع در منطقه، نیروهای خود را نگهدارد.

این نیروها در ماه اکتبر گذشته پس از حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر به شهرک‌های نزدیکی نوار غزه که منجر به کشته شدن بیش از 1160 نفر شد، به منطقه ارسال شده بودند.

همچنین در این حمله حماس، حدود 250 نفر اسیر شدند که هنوز 130 نفر آن‌ها در اسارت هستند و گمان می‌رود 31 اسیر کشته شده باشند.

اسرائیل در پاسخ به این حمله متعهد شد حماس که از سال 2007 بر غزه حکومت می‌کند و از سوی اسرائیل، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان یک «سازمان تروریستی» طبقه بندی می شود، را از بین ببرد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت فلسطین، اسرائیل با حمله به نوار غزه و عملیات زمینی از 27 اکتبر به این حمله پاسخ داد که منجر به کشته شدن 29878 فلسطینی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند، شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید