اصرار بایدن به رهبران کنگره برای تصویب فوری کمک به اوکراین

رهبران کنگره گفتند که جلسه کاخ سفید یکی از پرشورترین جلسات بین رئیس‌جمهوری و قانونگذاران درباره مساله اکراین بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در کاخ سفید با رهبران کنگره دیدار کرد تا به آنها اصرار کند بسته کمکی برای اوکراین را هرچه زودتر تصویب کنند تا از سقوط اوکراین به دست روسیه جلوگیری شود. بایدن همچنین بر لزوم جلوگیری از تعطیلی موقت دولت تاکید کرد.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، بایدن گفت: «تعطیلی به اقتصاد آسیب می‌رساند، و به نظرم همه با این گفته موافق هستیم، و به یک راه حل دوحزبی نیاز داریم. و فکر می‌کنم عواقب بی‌عملی در قبال اوکراین هر روز بدتر می‌شود.»

رهبران کنگره بعدا گفتند که جلسه کاخ سفید یکی از پُرشورترین جلسات بین رئیس‌جمهوری و قانونگذاران درباره مساله اکراین بوده است. چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا، که اخیرا از سفر اوکراین بازگشته است، در این باره گفت: «همگی به رئیس مجلس اصرار کردیم تا بودجه را هرچه زودتر تصویب کند.»

شومر گفت که وی شخصاً به مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، هشدار داده است که اگر رویه بی‌عملی در قبال اوکراین را ادامه دهد و این کشور به دست روسیه سقوط کند، تاریخ درباره وی قضاوت سختی خواهد کرد. شومر افزود همه رهبران به جانسون فشار آوردند.

به گفته رهبر اکثریت سنا: «شدت هیجان در آن جلسه به دلیل اشتیاق رئیس‌جمهوری، معاون رئیس‌جمهوری، [رهبر اقلیت سنا] مکانل، و خودم برایم شگفتی‌آور بود. ما جانسون را شیرفهم کردیم که تاخیر هیچ جایز نیست، و جنگ ممکن است مغلوبه شود.»

به گفته ان‌بی‌سی، میچ مکانل، سناتور کنتاکی و رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنا، که با محافظه‌کاران افراطی هوادار دونالد ترامپ شدیدا زاویه دارد، از حامیان سرسخت کمک بی قید و شرط به اوکراین برای نبرد با روسیه بوده است.

جانسون بعد از جلسه کاخ سفید به رسانه‌ها گفت که مجلس نمایندگان به دنبال گزینه‌هایی درباره اوكراین و سایر کمک‌های خارجی است، و «سر فرصت» به آنها خواهد پرداخت، اما تاکید کرد که تأمین امنیت مرز جنوبی آمریکا لازم است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size