چگونه ترامپ هیلی را در ایالت خانگی‌اش شکست داد؟

کارکنان کارزار ترامپ با استفاده از داده‌های رای‌دهندگان به مدت چندین ماه روی برقراری ارتباط مستقیم پیوسته با رای‌دهندگان بالقوه سرمایه‌گذاری کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

افراد آگاه نزدیک به کارزارهای انتخاباتی دونالد ترامپ و نیکی هیلی به خبرگزاری «رویترز» گفته‌اند که پیروزی انتخاباتی بزرگ روز شنبه ترامپ در کارولینای جنوبی، که ایالت خانگی هیلی محسوب می‌شود که وی دو دوره فرماندار آنجا بوده است، دستاورد یک کارزار «روشمند و خستگی‌ناپذیر» بوده است.

با وجودی که ترامپ پیشتر در ایالت‌های دیگر پیروزی‌هایی به دست آورده بود، پیروزی در کارولینای جنوبی، که یکی از ایالت‌های کلیدی در مرحله مقدماتی است که اغلب نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه را تعیین می‌کند، برای ترامپ بسیار مهم بود، به ویژه که وی با رقیبی روبرو بود که دو دوره متوالی فرماندار آن ایالت شده بود و کماکان در نظر مردم محلی محبوب محسوب می‌شد.

مشاوران و استراتژیست‌های کارزار ترامپ به رویترز گفتند هدف‌شان این بود که با گرفتن تأییدیه شماری از مقامات کارولینای جنوبی برای ترامپ، هیلی را در ایالت خانگی‌اش منزوی کنند و به او و هوادارانش نشان بدهند که هیلی هیچ شانسی برای رئیس‌جمهوری شدن ندارد.

کارکنان کارزار ترامپ با استفاده از داده‌های رای‌دهندگان به مدت چندین ماه روی برقراری ارتباط مستقیم پیوسته با رای‌دهندگان بالقوه سرمایه‌گذاری کردند. ترامپ از برنامه‌ای مشابه برای پیروزی در آیووا و نیوهمپشایر استفاده کرده بود.

تا 24 ژانویه، یعنی یک ماه قبل از آغاز مرحله مقدماتی در کارولینای جنوبی، ترامپ تأییدیه 158 مقام فعلی و سابق جمهوری‌خواه این ایالت، شامل قانونگذاران، شهرداران، و کلانترها را دریافت کرده بود. در مقابل، هیلی فقط تاییدیه یک نماینده کنگره، 11 قانونگذار فعلی ایالت، و دو شهردار را کسب کرده بود.

به گفته رویترز، ترامپ و متحدانش امیدوار بودند با شکست هیلی در کارولینای شمالی او را مجبور کنند که از رقابت‌های انتخاباتی کنار بکشد، اما هیلی شنبه شب پس از پذیرش شکست گفت که تسلیم نمی‌شود و تاکید کرد کارزار انتخاباتی خود را ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید