زلنسکی: روسیه تابستان امسال حملات جدیدی علیه اوکراین آغاز می‌کند

تصرف شهر استراتژیک آودیوکا بزرگترین پیروزی‌ روی زمین روسیه از ماه مه 2023 بود و اوکراین را در تنگنا قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین گفت ارتش روسیه قصد دارد در اواخر بهار یا اوایل تابستان تهاجم جدیدی علیه کشورش آغاز کند، اما تاکید کرد کی‌یف آماده مقابله با حمله مسکو است.

به گزارش «رویترز»، زلنسکی در جریان یک کنفرانس خبری در کی‌یف گفت برای اوکراین و متحدان غربی آن مهم است که همچنان متحد بمانند، و افزود اوکراین طی دو ماه آینده با تهاجم جدید روسیه در موقعیت دشواری خواهد بود.

زلنسکی به خبرنگاران گفت: «روسیه اگر بتواند، ضدحمله خود را در ابتدای تابستان یا انتهای بهار آغاز خواهد کرد. آنها الان دارند آماده می‌شوند. به باور من، ما برای حمله آنها آماده خواهیم بود. حمله آنها که از 8 اکتبر آغاز شده است، هیچ نتیجه‌ای برای‌شان نداشته است.»

اوکراین روز شنبه وارد دومین سال آغاز جنگ خود با روسیه شد. رئیس‌جمهوری این کشور گفت اطمینان دارد که کنگره ایالات متحده به زودی مجموعه‌ای جدید از کمک‌های نظامی و مالی را برای کی‌یف تصویب می‌کند، و تاکید کرد اوکراین طی یک ماه آینده به این کمک‌ها نیاز دارد.

به گفته رویترز، تصرف شهر استراتژیک آودیوکا در شرق اوکراین توسط نیروهای روسی، که منجر به عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی شد، بزرگترین پیروزی‌ روی زمین روسیه از ماه مه 2023 بود، و اوکراین را در تنگنا قرار داد.

زلنسکی گفت متحدان غربی اوکراین می‌دانند که کی‌یف تا حداکثر یک ماه دیگر به پشتیبانی نیاز دارد، و افزود که درباره چشم‌انداز دریافت موشک‌های دوربرد از شرکای غربی «احساس مثبت» دارد.

زلنسکی درباره راهبرد جنگی در صورت تهاجم جدید روسیه گفت کی‌یف «برنامه مشخص» برای مقابله با نیروهای روسی دارد، اما جزئیات آن را نمی‌تواند فاش کند چرا که ممکن است نیروهای اوکراینی را به خطر بیندازد.

به گفته رئیس‌جمهوری اوکراین: «برنامه‌ای وجود دارد، و جزئیات آن هم مشخص است، ولی من نمی‌توانم آنها را به شما بگویم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید