وزیر دفاع اوکراین: نیمی از تسلیحات وعده داده شده توسط غرب به تعویق افتاده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با دشوارتر شدن وضعیت در خط مقدم جبهات جنگ اوکراین با روسیه، رستم عمروف وزیر دفاع اوکراین گفته که نیمی از تسلیحات وعده داده شده توسط غرب، دیر تحویل داده می‌شود.

عمروف در جریان یک گردهمایی به مناسبت دومین سالگرد آغاز عملیات روسیه در اوکراین گفت: «50 درصد تعهدات به موقع انجام نشده و به دلیل این تأخیرها، مردم و سرزمین‌های خود را از دست می دهیم.»

در همین زمینه، الکساندر کامیشین، وزیر صنایع استراتژیک اوکراین روز یکشنبه فاش کرد که کشورش تولید تسلیحات خود را در سال گذشته سه برابر کرده است و در حال حاضر 500 شرکت در بخش دفاعی این کشور مشغول به کار هستند.

کامیشین طی یک نشست تلوزیونی در کی‌یف افزود که 100 شرکت دولتی و 400 شرکت خصوصی در این تلاش مشارکت دارند و اوکراین در نظر دارد امسال تولید مهمات را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

میخائیلو فدوروف، وزیر تحول دیجیتال اوکراین در یک سخنرانی جداگانه گفت که 90 درصد از پهپادهای مورد استفاده در میدان نبرد علیه نیروهای روسی در اوکراین تولید شده است.

در این نشست، ایهور کلیمنکو، وزیر کشور اوکراین خاطرنشان کرد که در طول دو سال تهاجم همه جانبه روسیه، حتی یک سلاح از مرز اوکراین به اتحادیه اروپا عبور نکرده است.

ارتش اوکراین اکنون در خط مقدم با وضعیت بسیار سختی روبه رو است و پس از ماه‌ها درگیری‌های شدید، به دلیل کمبود نیرو و مهمات از شهر آودیئیوکا (شرق کشور) عقب نشینی کرد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در روزهای اخیر بارها از متحدان غربی خود خواست تا کمک‌های نظامی را «به موقع» تحویل دهند، و بر ارسال مهمات ویژه، سیستم‌های دفاع هوایی بیشتر و هواپیماهای جنگی تاکید کرد.

رئیس جمهوری اوکراین همچنین گفت که تأخیر در تحویل تسلیحات نقش مهمی در شکست ضدحمله کی‌یف علیه روسیه در تابستان 2023 ایفا کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید