زلنسکی با اعلام کشته شدن 31 هزار سرباز از طرح ضدحمله جدید علیه روسیه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین یک‌شنبه 6 اسفند با اعلام کشته شدن 31 هزار سرباز در جنگ گفت، اوکراین طرحی برای ضدحمله جدید علیه نیروهای روسی آماده کرده است، اما گفت نمی‌تواند جزئیات آن را فاش کند.
زلنسکی در یک نشست خبری در کی‌‎یف، پایتخت اوکراین گفت «تغییر نیروها در جنگ بسیار حایز اهمیت است و اوکراین به آماده سازی نیروهای ذخیره نیاز دارد.»
رئیس‌جمهوری اوکراین با اشاره به شکست ضدحمله سال گذشته علیه روسیه به دلیل درز اطلاعات گفت: «برنامه‌های ضدحمله قبل از آغاز آن، روی میز کرملین بود.»

به گفته او «فرماندهان اوکراینی در حال آماده سازی چندین طرح برای استراتژی جنگ در این سال هستند.»

31 هزار کشته

زلنسکی در سخنان خود از کشته شدن 31 هزار سرباز اوکرانی و ده‌ها هزار غیرنظامی طی جنگ دو ساله با روسیه پرده برداشت. این اولین اعلان رسمی تعداد کشته‌شدگان نظامی در اوکراین است.
زلنسکی با تاکید بر اینکه نمی‌تواند تعداد مجروحان را فاش کند، گفت «این کار به طرح‌های عملیات نظامی روسیه کمک می‌کند.»
رئیس جمهوری اوکراین گفت: «31 هزار سرباز اوکراینی در این جنگ کشته شدند. نه 300 هزار یا 150 هزار.. پوتین دروغ می گوید؛ اما با این وجود، این یک خسارت بزرگ برای ما است.»

طرح صلح

رئیس جمهوری اوکراین در نشست خبری خود ابراز امیدواری کرد رهبران جهان طی نشستی که در چند ماه آینده در سوئیس برگزار خواهد شد، چشم انداز کی‌یف برای صلح را بررسی کنند و سپس طرح صلح به روسیه ارائه شود.
زلنسکی افزود: «امیدوارم این نشست در بهار برگزار شود. ما نباید این ابتکار دیپلماتیک را از دست بدهیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید