انفجار در نزدیکی یک کشتی در شرق بندر جیبوتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان عملیات تجارت دریایی نیروی دریایی بریتانیا، شنبه اعلام کرد که ناخدای یک کشتی که در 70 مایلی شرق بندر جیبوتی دچار حادثه شده بود، از وقوع یک انفجار دیگر در نزدیکی این کشتی خبر داد.

این سازمان با انتشار بیانیه‌ای در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که هیچ خسارتی به کشتی وارد نشده و خدمه آن آسیبی ندیده است و گفت: «کشتی در حال حرکت به سمت مقصد بعدی خود است.»

تا کنون چندین کشتی در دریای سرخ و عرب مورد حمله شبه‌نظامیان حوثی قرار گرفته‌اند.

به گفته حوثی‌ها این اقدامات در پاسخ به حملات اسرائیل به نوار غزه است.

این حمله به کشتی در سواحل جیبوتی پس از آن صورت گرفت که وزارت دفاع ایالات متحده «پنتاگون» بامداد یکشنبه ششم اسفند اعلام کرد که آمریکا و بریتانیا با انجام حملات مشترکی به پایگاه‌های حوثی‌ها در یمن 18 هدف متعلق به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران را در 8 منطقه مورد اصابت قرار دادند.

آمریکا و بریتانیا در بیانیه‌ای مشترک گفتند که «حملات لازم و متناسب به طور خاص 18 هدف حوثی‌ها را در 8 نقطه در یمن از جمله تأسیسات زیرزمینی انبار تسلیحات، تأسیسات ذخیره موشک، و همچنین سامانه‌های هوایی پهپادها، سامانه‌های پدافند هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر» را مورد هدف قرار داد.

این بیانیه توسط استرالیا، بحرین، دانمارک، کانادا، هلند و نیوزلند نیز امضا شده که «حمایت» نامشخص این کشورها از دومین حمله بریتانیا و آمریکا به اهداف حوثی‌ها در ماه جاری است.

در این بیانیه آمده است: «از اواسط نوامبر بیش از 45 حمله توسط حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری و نظامی انجام شده که تهدیدی برای اقتصاد جهانی و همچنین امنیت و ثبات منطقه است و نیاز به واکنش بین المللی دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size