دیدار وزیر دفاع روسیه از جبهه در سالگرد جنگ اوکراین؛ سفر رهبران غربی به کی‌یف

رهبران کشورهای غربی از جمله نخست وزیر کانادا، بلژیک و ایتالیا شنبه 5 اسفند، برای اظهار همبستگی با اوکراین در دومین سالگرد جنگ روسیه، به کی‌یف سفر کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه شنبه 5 اسفند در بیانیه‌ای اعلام کرد سرگئی شویگو، وزیر دفاع این کشور در دومین سالگرد جنگ اوکراین از منطقه عملیات ویژه نظامی دیدار کرد.
بر اساس این بیانیه، شویگو به گزارش‌های فرماندهی گروه «مرکزی» ارتش روسیه درباره وضعیت فعلی منطقه جنگی را دریافت کرد.
در این بیانیه آمده است: «سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در جریان یک دیدار کاری از منطقه عملیات ویژه نظامی، گزارش‌های فرمانده یک گروه مرکزی و افسران ارشد فرماندهی این گروه درباره وضعیت کنونی منطقه را دریافت کرد.»
طبق این بیانیه، جزییات انجام ماموریت‌های رزمی نیروهای روسی در جهت عملیات مذکور به وزیر دفاع اطلاع داده شد.
یوگنی تسندیکین، معاون فرمانده منطقه نظامی مرکزی در گفتگو با شویگو، گفت: «یگان‌های ارتش روسیه در منطقه عملیات ویژه نظامی با تمام قابلیت‌های صنعتی نظامی ناتو روبرو هستند.»

سفر نخست وزیران کانادا، بلژیک و ایتالیا به کی‌یف

از سوی دیگر، رهبران کشورهای غربی از جمله نخست وزیران کانادا، بلژیک و ایتالیا شنبه 5 اسفند برای اظهار همبستگی با اوکراین در دومین سالگرد حمله روسیه، به کی‌یف سفر کردند.
دولت ایتالیا در بیانیه‌ای اعلام کرد، جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، الکساندر دی کرو، همتای بلژیکی آنها و اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، از لهستان با قطار به پایتخت اوکراین سفر کردند.
ملونی قرار است میزبان یک کنفرانس ویدیویی از کی‌یف با مشارکت رهبران «گروه هفت» و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size