ترامپ با «نژادپرست» خواندن بایدن: در کارولینای جنوبی علیه او پیروز خواهیم شد

ترامپ خواستار اتحاد حامیان خود برای شکست نیکی هیلی، رقیب جمهوری‌خواهش در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا، در ادامه حملات علیه رقیب انتخاباتی خود جو بایدن، رئیس جمهوری کنونی این کشور را به «نژادپرست» توصیف کرد.
اشاره ترامپ به مشارکت بایدن در تهیه پیش‌نویس قانون جنایی در سال 1994 بود. بایدن هفته پیش گفته بود که او همراه با سناتورهای طرفدار آپارتاید خدمت کرده است.
این اظهارات باعث شد تا ترامپ از حامیان خود بخواهد تا در انتخابات مقدماتی روز شنبه در کارولینای جنوبی، به حزب جمهوری‌خواه رای دهند.
ترامپ در گردهمایی انتخاباتی خود در این ایالت، از رای‌دهندگان خواست برای شکست نیکی هیلی، رقیب جمهوری‌خواه خود، در انتخاباتی که به گفته او مهم‌ترین انتخابات در زندگی آمریکایی‌ها است، متحد شوند.
رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده به هواداران خود در این ایالت گفت: «در یکی از مهم‌ترین انتخابات زندگی خود شرکت خواهید کرد.»
ترامپ در ادامه به حامیانش گفت: «ما در این ایالت پیروز خواهیم شد و بعد به جو بایدن می‌گوییم، او بیرون رانده شده است.»
نیکی هیلی، نامزد جمهوری‌خواه، نیز در جریان گردهمایی انتخاباتی در کارولینای جنوبی، از آمریکایی‌ها خواست تا پای صندوق‌های رای بروند و او را انتخاب کنند.
هیلی امیدوار است عملکردی بهتر از انتظار نظرسنجی‌ها داشته باشد اگر چه او را حدود 30 امتیاز از رقیبش، ترامپ، عقب‌تر نشان داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید