جو بایدن با خانواده ناوالنی دیدار کرد

بایدن گفت واشینگتن قصد دارد طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها را به دلیل مرگ ناوالنی بر رهبران روسیه و به ویژه ولادیمیر پوتین اِعمال کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه با همسر و دختر الکسی ناوالنی، کنشگر مخالفت دولت روسیه که هفته پیش در زندانی در قطب شمال درگذشت، دیدار کرد و او را «مردی با شجاعت خارق‌العاده» خواند.

به گزارش «رویترز»، بایدن در گفت‌وگو با خبرنگاران در کالیفرنیا تأکید کرد که واشینگتن قصد دارد طیف گسترده‌ای از تحریم‌ها را به دلیل مرگ ناوالنی بر رهبران روسیه و به ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور اِعمال کند.

اداره زندان‌های روسیه گفته بود ناوالنی 47 ساله، روز جمعه پس از پیاده‌روی در مجتمع کیفری «گرگ قطبی»، که ناوالنی در حال گذراندن حبس سی‌ساله خود در آن بود، ناگهان بیهوش شد و درگذشت.

بایدن پس از دیدار با یولیا همسر ناوالنی و دخترش داشا گفت: «او مردی با شجاعت خارق‌العاده بود، و شگفت‌انگیز است که همسر و دخترش راه او را ادامه می‌دهند. من می‌دانم که ما قرار است فردا تحریم‌هایی علیه پوتین که مسئول مرگ وی است اِعمال کنیم.»

ویکتوریا نولند، معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که واشینگتن طی روزهای آینده از «صدها و صدها و صدها» مجازات رونمایی خواهد کرد که مسئولان مرگ ناوالنی را هدف قرار می‌دهند.

با این حال، به گفته نولند، بیشتر این تحریم‌ها «ماشین جنگی پوتین» را هدف می‌گیرد، و شکاف‌هایی که در رژیم تحریم‌های فعلی علیه مسکو دارد را پر می‌کند. اقدامات جدید مصادف با دومین سالگرد حمله روسیه به اوکراین انجام می‌شود.

به گفته رویترز، کاخ سفید در بیانیه‌ای که قبل از گفت‌وگوی بایدن با خبرنگاران منتشر شد، اعلام کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا «تسلیت صمیمانه» خود را به خانواده ناوالنی ابلاغ خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، در جریان دیدار با خانواده ناوالنی در کالیفرنیا، بایدن مراتب تحسین خود از شجاعت خارق‌العاده و میراث وی برای مبارزه با فساد برای روسیه آزاد و دموکراتیک، که در آن حاکمیت قانون برای همه اِعمال می‌شود، را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید