مدودف: ممکن است عملیات نظامی روسیه در اوکراین شامل کی‌یف شود

این سیاستمدار از وقوع درگیری روسیه و اوکراین فراتر از مرحله کنونی جنگ، هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت، برای دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه، نیاز به رسیدن نظامی به کی‌یف است.

او هشدار داد، درگیری روسیه و اوکراین ممکن است محدود به مرحله فعلی نباشد.

مدودف در مصاحبه با رسانه‌های روسی، در پاسخ به این سوال که مرزهای جغرافیای عملیات نظامی ویژه به کجا متوقف خواهد شد؟ گفت، نمی‌دانم. فکر می‌کنم آنچه شما گفتید را باید مدنظر داشت (نیاز به ایجا یک کمربند محافظتی) هنوز باید خیلی جدی کار کنیم. آیا کی‌یف است؟ بله، شاید کی‌یف باشد، اگر الان نباشد، پس از مدتی، شاید در مرحله دیگری از گسترش این درگیری اتفاق بیفتد.

او گفت، جنگ هسته‌ای بدون قصد آغاز می‌شود، به عنوان مثال، حمله یک جنگنده «اف 16» از خاک یک کشور عضو ناتو که به اوکراین تحویل داده شده، به خاک روسیه می‌تواند آغازگر جنگ باشد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: «هنوز حوادثی وجود دارد که هیچ کس مصون نیست و شروع تصادفی و ناخواسته یک درگیری هسته‌ای را نمی‌توان دور تصور کرد، بنابراین همه این بازی‌ها در موضوع اوکراین بسیار خطرناک هستند.»

او پیشتر اعلام کرد، اقدام اوکراین برای نابودی سکوهای پرتاب روسیه با موشک‌های دوربرد غربی می‌تواند دلیلی برای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای باشد.

مدودف در صفحه تلگرام خود نوشت: «کی‌‎یف معتقد است، بهترین راه برای جنگ با روسیه، نابودی سکوهای پرتاب در تمام خاک روسیه با موشک های دوربردی است که از غرب تحویل گرفته است.»

مدودف پرسید، این به چه معناست؟ وی ادامه داد: «این یک معنا دارد: مقامات اوکراینی در معرض خطر تدابیر بند 19 سیاست دولتی روسیه در زمینه بازدارندگی هسته‌ای قرار می‌گیرند: تجاوز به روسیه با استفاده از تسلیحات متعارف، موجودیت این کشور را تهدید می کند.

مدودف اشاره کرد، حمله به سکوهای پرتاب روسیه به هیچ وجه دفاع از خود نیست، بلکه دلیلی روشن برای استفاده مسکو از سلاح‌های هسته‌ای علیه کی‌یف است.

وی در پایان هشدار داد: «همه وارثان هیتلر، موسولینی، پتن و دیگران در اروپا که امروز از نازی‌ها در کی‌یف حمایت می‌کنند این را به خاطر داشته باشند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید