نخست‌وزیر بریتانیا: خواهان آن هستیم که آتش‌بس بشر‌دوستانه فوری در غزه برقرار شود

سوناک: آتش‌بس شکننده‌ای که در عرض چند روز یا چند هفته فرو بپاشد به نفع هیچ‌کس نخواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا تاکید کرد که هیچ‌ احدی خواهان آن نیست که جنگ در نوار غزه برای مدتی طولانی‌تر از زمان لازم ادامه یابد.

شبکه خبری «بی بی سی» چهارشنبه 2 اسفند به نقل از نخست‌وزیر بریتانیا در جلسه هفتگی پرسش و پاسخ، گزارش داد که لندن «تمام تلاش خود» را برای دستیابی به یک آتش‌بس بشردوستانه، آزادی گروگان‌ها و رساندن کمک‌های بشردوستانه به غزه به‌کار می‌گیرد.

بر اساس گزارش روزنامه «تلگراف»، سوناک ضمن هشدار نسبت به درخواست‌ها برای آتش‌بس فوری در غزه، در عین حال درباره آتش‌بس شکننده که به گفته او «در عرض چند روز یا چند هفته» فرو می‌پاشد، هشدار داده که «به نفع هیچ‌کس نخواهد بود».

«دیگر بس است»

استفان فلین، رهبر حزب ملی اسکاتلند در وست‌مینستر نیز به نوبه خود این موضوع را مطرح کرد و گفت: «امشب این شورا این فرصت را خواهد داشت که به اکثریت جامعه بین‌المللی بپیوندد و بگوید دیگر بس است، کشتار غزه باید متوقف شود و گروگان‌ها باید آزاد شوند.»

رهبر حزب ملی اسکاتلند در ادامه افزود: «بهترین راه برای انجام این کار ارسال یک پیام شفاف و یکپارچه است که ما از آتش‌بس فوری حمایت می‌کنیم. قطعا همه ما صرف‌نظر از گرایش‌های سیاسی خود می‌توانیم در مورد این موضوع خاص به توافق برسیم.»

فراخوان برای آتش‌بس فوری

نمایندگان پارلمان بریتانیا چهارشنبه درباره فراخوان حزب ملی اسکاتلند برای آتش‌بس فوری در غزه رأی خواهند داد. دولت بریتانیا نیز در این راستا اصلاحیه‌ای را به‌منظور فراخوان برای برقراری «آتش بس فوری بشردوستانه» ارائه کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size