کارشناسان: نیکی هیلی تنها تا ماه مارس برای ماندن در رقابت‌های انتخاباتی فرصت دارد

هواداران هیلی می‌گویند معتقدند پرونده‌های حقوقی علیه ترامپ می‌تواند منجر به رد صلاحیت او برای شرکت در انتخابات بشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کارشناسان و استراتژیست‌های انتخاباتی به «رویترز» گفته‌اند که اگر نیکی هیلی، یکی از دو نامزد جمهوری‌خواه، قصد دارد کماکان در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 2024 باقی بماند، تنها تا اوایل ماه مارس فرصت دارد.

به گفته رویترز، حامیان مالی هیلی این روزها به امید زنده نگه داشتن امیدهای انتخاباتی وی پول بیشتری خرج می‌کنند. این قضیه نشانگر این باور فزاینده است که هیلی در کارولینای جنوبی، جایی که پیشتر فرماندار آن بود، شانسی برای پیروزی در برابر دونالد ترامپ نخواهد داشت.

هیلی پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی که روز شنبه برگزار می‌شود، در سرتاسر کارولینای جنوبی سفر کرد، اما توفیق چندانی برای پیشی گرفتن از رقیب قدرتمند خود ترامپ که با 30 امتیاز از او پیش است، کسب نکرد. تحلیلگران می‌گویند آخرین شانس هیلی برای ماندن در کارزار انتخاباتی در اوایل مارس است.

این زمانی است که رای‌دهندگان 21 ایالت به پای صندوق‌های رای می‌روند. بیشتر این رویدادها در 5 مارس در روزی موسوم به «سوپر سه‌شنبه» برگزار می‌شود. شماری از ایالت‌های سوپر سه‌شنبه افراد تحصیل‌کرده زیادی دارند که از هیلی هواداری می‌کنند.

نظرسنجی‌های ایالتی درباره محبوبیت کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ وقت دقیق نیست، اما در عین حال هیچ یک از نظرسنجی‌ها تاکنون نشان نداده که هیلی در ایالتی پیشتاز باشد. حتی حامیان وی نیز اذعان می‌کنند که شانس هیلی برای تغییر وضعیت نامزدی جمهوری‌خواهان بسیار کم است.

رویترز می‌گوید افزایش سرمایه‌گذاری حامیان مالی روی هیلی در این مرحله نشان می‌دهد که چگونه برخی اهداکنندگان مایلند کماکان از او حمایت کنند، حتی با وجودی که هیلی در چهار رقابت اول با اختلاف زیادی از ترامپ شکست خورد.

حدود دوازده اهداکننده، جمع‌آورنده کمک‌های مالی، و مشاوران آنها به رویترز گفته‌اند که معتقدند پرونده‌های حقوقی علیه ترامپ می‌تواند منجر به رد صلاحیت او برای شرکت در انتخابات بشود، و در آن صورت هیلی کاندیدای جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید