نیکی هیلی: بازگشت ترامپ به کاخ سفید باعث ایجاد آشوب می‌شود

جان بولتون: سران روسیه در صورت پیروزی ترامپ در راه‌یافتن مجدد به کاخ سفید، جشن خواهند گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی هیلی، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات آمریکا، در انتقاد از رقیب خود، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، نسبت به وقوع آشوب در صورت بازگشت او به کاخ سفید هشدار داد.

هیلی خطاب به حامیان خود در کارولینای جنوبی گفت: «من به خدمت به کشورم در دوران دولت ترامپ افتخار می‌کردم، اما حقیقت این است که هر جا که او باشد، آشوب هم همانجاست».

او افزود: «نمی‌توانیم در حالی جهان در آتش است، کشوری را که تا چهار سال دیگر دچار آشوب است، بسازیم. کاملا روشن است که نخواهیم توانست».

موضع بولتون

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا نیز به کمپین حمله به ترامپ پیوست و گفت که سران روسیه در صورت پیروزی ترامپ در راه‌یافتن مجدد به کاخ سفید، جشن خواهند گرفت.

بولتون در مصاحبه با «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» افزود که اظهارات اخیر پوتین در این خصوص که تعامل با بایدن را بر ترامپ ترجیح می‌دهد، «چیزی جز تلاشی برای گمراه‌کردن» نیست.

حرف و حدیث‌ها از قبل از انتخابات مقدماتی آمریکا، پیرامون رقابت احتمالی میان بایدن و ترامپ، در انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر آینده بوده است، اما اگر هیچ یک از آنها به هر دلیلی نامزد حزب متبوع خود نباشند، برهه‌ای از سردرگمی سیاسی در پیش خواهد بود.

حزب جمهوری‌خواه از 15 تا 18 جولای و حزب دموکرات از 19 تا 22 آگوست کنگره خود را برای معرفی نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برگزار خواهند کرد.

برنده رقابت میان بایدن و ترامپ، مسن‌ترین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که سوگند خواهد خورد. به‌رغم این که هیچ‌یک از آنها اکنون دچاربیماری خطرناکی نیست، آنها با گذشت سال‌ها با خطر فزاینده مرگ ناشی از کهولت یا بیماری‌های جدی، مواجه هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید