نیروهای روسیه یک کارخانه کک سازی در «آودیئیفکا» را تصرف کردند

ارتش اوکراین اعلام کرد پس از خروج نیروهایش از شهر صنعتی «آودیئیفکا»، نیروهای روسیه برای پیشروی بیشتر به سمت شرق اوکراین تلاش می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری‌های رسمی روسیه، دوشنبه 30 بهمن به نقل از وزارت دفاع روسیه گزارش دادند که نیروهای روسی کنترل کامل کارخانه شیمیایی و کک سازی شهر «آودیئیفکا» را به دست گرفته‌اند.

وزارت دفاع روسیه دیروز یکشنبه اعلام کرد که واحدهایی از ارتش اوکراین در داخل کارخانه واقع در لبه شمال غربی شهر «آودیئیفکا» سنگر گرفته‌اند.

خبرگزاری «تاس» به نقل از بیانیه وزارت دفاع روسیه گزارش داد که پرچم‌های روسیه بر روی ساختمان‌های اداری این نیروگاه برافراشته شد.

این آژانس خبری روسیه یک ویدئویی کوتاه را منتشر کرد که در آن انفجارهای پراکنده در سراسر یک مجتمع صنعتی را نشان می‌دهد.

ارتش اوکراین، یکشنبه اعلام کرد، نیروهای روسی پس از اشغال شهر صنعتی «آودیئیفکا»، تلاش می‌کنند تا به سمت شرق اوکراین پیشروی کنند.

نیروهای اوکراینی شامگاه جمعه 27 بهمن از از شهر «آودیئیفکا» عقب نشینی کردند و روسیه بزرگترین پیروزی نمادین خود را پس از شکست ضدحمله اوکراین در تابستان گذشته به دست آورد.

دیمیترو لیخوی، سخنگوی ارتش اوکراین، روز گذشته در تماس با تلویزیون این کشور گفت که «نیروهای اوکراینی» در مواضع جدید نزدیک«آودیئیفکا»، مستقر شده و برای حملات روسیه «آماده» هستند.

او تصریح کرد که روسیه در تلاش است، حمله خود را در منطقه دونتسک شرق اوکراین گسترش دهد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده با ابراز تاسف گفت که پیروزی روسیه نتیجه انفعال کنگره در تصویب کمک‌های مالی و تسلیحاتی به اوکراین است.

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین از پیروزی مهم روز شنبه نیروهای خود و کنترل شهر صنعتی «آودیئیفکا»، استقبال کرد.

شهر «آودیئیفکا»، در ژوئیه 2014 برای مدت کوتاهی به دست جدایی‌طلبان مورد حمایت مسکو افتاد اما ارتش اوکراین بار دیگر آن را به کنترل خود درآورد.

این شهر صنعتی در 12 کیلومتری دونتسک، پایتخت جدایی‌طلبان، که کی‌یف ده سال پیش کنترل آن را از دست داد، واقع شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید