جسد الکسی ناوالنی به خانواده‌اش تحویل داده نشد

همسر ناوالنی سه روز پس از مرگ شوهرش در زندانی روسی، دوشنبه با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم وکلای الکسی ناوالنی، دوشنبه 30 بهمن گزارش داد که خانواده این چهره اپوزیسیون روسی، دوشنبه از معاینه جسد او برای سومین روز متوالی منع شدند و مادرناوالنی «اجازه» ورود به سردخانه‌ای را ندارد که گمان می‌رود جسد او در آنجا باشد.

کیرا یارمیش، سخنگوی تیم ناوالنی در شبکه‌های اجتماعی گفت: «مادر الکسی و وکلای او امروز صبح زود به سردخانه رسیدند ولی اجازه ورود به آنها داده نشد و یکی از وکلا از ساختمان بیرون‌رانده شد و به سئوال کارکنان در این خصوص که آیا جسد الکسی آنجا بود، پاسخ ندادند».

ایوان ژدانوف، یکی از متحدان ناوالنی، شنبه در توییتی در پلتفرم «ایکس» فاش کرد که لیومیلا ناوالنایا، مادر ناوالنی و وکیلش در اردوگاه کیفری مطلع شده‌اند که او بر اثر «سندرم مرگ ناگهانی» درگذشته است.

یولیا ناوالنایا، همسر ناوالنی سه روز پس از مرگ شوهرش در زندانی روسی، دوشنبه با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل دیدار کرد.

خشم و محکومیت

دادگاه‌های روسیه ده‌ها نفر را که در جریان شرکت در مراسم یادبود ناوالنی بازداشت شده بودند، به زندان محکوم کردند که 154 نفر از آنها تنها در سن پترزبورگ به‌دلیل نقض قوانین سختگیرانه روسیه در ممنوعیت تظاهرات، به حبس تا 14 روز محکوم شدند.

مرگ ناوالنی 47 ساله که در حال گذاراندن حکم 19 سال حبس در زندانی در شمالگان بود، خشم و محکومیت شدید رهبران غرب را به‌دنبال داشت.

پلیس روسیه در تعطیل آخر هفته، صدها نفر را دستگیر کرد که به مزارهای نمادینی که برای ناوالنی برپا شده بود، رفتند تا با گذاشتن دسته‌های گل و روشن‌کردن شمع، به او ادای احترام کنند.

این در حالی است که کرملین مقابل موج محکومیت‌ها در کشورهای غربی و مسئول قلمدادشدن روسیه، از اظهار نظر در خصوص این حادثه اجتناب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید