تصویری؛ یک سرباز روسی دو اسیر اوکراینی بی‌دفاع را اعدام صحرایی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی زمینی اوکراین با انتشار یک ویدیو که با پهپاد گرفته شده، توضیح داد که یک سرباز روسی دو اسیر اوکراینی بی‌دفاع را در سنگر خود اعدام صحرایی کرد.


نیروی زمینی ارتش اوکراین یک‌شنبه 29 بهمن، روسیه را متهم به اعدام این دو سرباز با شلیک گلوله در شرق این کشور کرد و صبح یک‌شنبه با انتشار ویدیوی مزبور در کانال تلگرامی خود نوشت: «روس‌ها بار دیگر موضع خود در قبال حقوق بین‌المللی بشردوستانه با شلیک گلوله به دو اسیر اوکراینی را نشان دادند.»
صحت و محل فیلمبرداری این ویدیو تا کنون تایید نشده است.
نیروهای زمینی با اینکه گفتند این حادثه در بخش «خورتیتسیا» اتفاق افتاده که خارکیف، لوگانسک و بخشی از دونتسک را شامل می‌شود، اما مکان دقیق وقوع ان را مشخص نکردند.

منطقه ذکر شده شامل شهر «آودیئیفکا» نیست که ارتش روسیه کنترل آن را روز جمعه گذشته به دست گرفت.
پیشتر، کانال تلگرامی «دیپ استیت» نزدیک به ارتش اوکراین اعلام کرد، نیروهای روسیه پنج‌شنبه، 6 سرباز اوکراینی از جمله دو نفر که با گلوله زخمی شده بودند را در جنوب «آودیئیفکا» اعدام کردند. مقامات اوکراین تا کنون در مورد این اطلاعات اظهار نظر نکرده‌اند.
مسکو و اوکراین از آغاز جنگ، یکدیگر را به کشتن اسرای جنگی متهم کرده‌اند.
یک ویدئو در مارس 2023 به طور گسترده پخش شد که نشان می‌داد یک سرباز اسیر اوکراینی پس از گفتن «درود بر اوکراین» با شلیک گلوله اعدام شد.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در آن زمان اعلام کرد که نقض‌های متعدد حقوق بشردوستانه بین‌المللی علیه اسیران جنگی، از جمله اعدام‌های خودسرانه اسرای روسی و اوکراینی را مستند کرده است.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید