نیویورک پست: بایدن 40 درصد از دوران ریاست جمهوری خود را صرف تعطیلات کرده است

روزنامه نیویورک پست نوشت بایدن اغلب 40 درصد تعطیلات از دوران ریاست جمهوری خود را در کنار ساحل گذارنده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی «نیویورک پست»، یکشنبه 29 بهمن در گزارشی نوشت، جو بایدن 40 درصد از دوران ریاست جمهوری خود را صرف تعطیلات کرده است.

این روزنامه نوشت جو بایدن بیشتر وقت خود را در ساحل به تنهایی یا با خانواده خود گذرانده است.

هواداران بایدن اما معتقدند که با توجه به موقعیت مکانی خانه شخصی او که مشرف به اقیانوس اطلس در ایالت «دلاور» است، این امر عجیب به نظر نمی‌آید. اما نکته عجیب این است که او در حساس‌ترین موقعیت‌ها مانند روزهای اول حمله روسیه به اوکراین و همچنین زمان کشف بالن‌های غول پیکر جاسوسی چین بر فراز آمریکا در تعطیلات به سر می‌برد.

دستیاران بایدن گفتند که غیبت او از کاخ سفید به معنای بی‌توجهی به وظایفش نیست و با وجود این اما انتقادات تندی رئیس جمهوری 81 ساله آمریکا را هدف قرار داد.

آنچه جرقه انتقادها علیه رئیس جمهوری آمریکا را برانگیخت این بود که خود بایدن از اعضای مجلس نمایندگان انتقاد کرد که چرا آنها قبل از تصویب ارسال کمک‌های جدید به اوکراین، مرخصی دو هفته‌ای گرفته‌اند، بایدن رفتار آنها را «عجیب و شرم آور» توصیف کرد.

پس از این بیانیه، برخی جمهوری‌خواهان شروع به شمارش تعطیلات بایدن و انتقاد از وی کردند.

اگر مرخصی‌های بایدن با رئیس جمهوری سابق آمریکا دونالد ترامپ مقایسه شود، بایدن در مرخصی گرفتن بسیار بیشتر از ترامپ مرخصی گرفته است.

ترامپ حدود 26 درصد از دوره ریاست جمهوری خود را در تعطیلات گذرانده است، در حالی که بایدن تا کنون 40 درصد از آن را در تعطیلات، عمدتاً در ساحل، گذرانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید