پوتین: موضوع اوکراین برای روسیه مسئله مرگ و زندگی است

خروج اوکراین از آودیئیفکا به دلیل نزدیکی آن به دونتسک، راه را برای بزرگترین پیشروی روسیه بعد ازتصرف باخموت در مه 2023 هموار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در اظهاراتی تاکید کرد که موضوع اوکراین برای غرب صرفا جنبه تاکتیکی دارد در حالی که برای روسیه «مسئله مرگ و زندگی است».

پوتین، یکشنبه 29 بهمن، در مصاحبه با پاول زاروبین، خبرنگار روسی در توضیح بخش مربوط به تاریخ در مصاحبه‌اش با تاکر کارلسون، روزنامه‌نگار آمریکایی، گفت که برای شنوندگان روسی و خارجی مهم است که حساسیت و اهمیت «همه مسائل مرتبط با اوکراین» برای روسیه را دریابند.

پوتین افزود: «برای آنها (غرب) وضعیت اوکراین یک پیشرفت در موقعیت تاکتیکی آنها است، اما برای ما این یک سرنوشت است. مسئله مرگ و زندگی است که می‌خواستم کسانی که به این (مصاحبه با کارلسون) گوش می‌دهند، آن را درک دریابند».

در رویدادی که به‌ منزله بزرگترین پیروزی نمادین روسیه پس از شکست ضدحمله تابستان گذشته کی‌یف محسوب می‌شود، نیروهای اوکراینی شنبه از آخرین مواضع خود در شهر آودیئیفکا در نزدیکی شهر دونتسک در شرق این کشور، عقب‌نشینی کردند.

ارتش اوکراین شنبه عقب‌نشینی خود را از این شهر اعلام کرد و ژنرال الکساندر تارناوسکی، فرمانده منطقه، شامگاه جمعه در «تلگرام» نوشت: «طبق دستوری که دریافت کردیم، از مواضع معین‌شده از قبل در آودیئیفکا عقب‌نشینی کردیم».

خروج اوکراین از آودیئیفکا به دلیل نزدیکی آن به دونتسک کانون طرفداران روسیه از 10 سال پیش به این طرف، راه را برای بزرگترین پیشروی روسیه بعد از تصرف شهر باخموت در مه 2023، هموار کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید