ترامپ: هر بمب آمریکایی که بر یمن سقوط می‌کند یک میلیون دلار هزینه دارد

بایدن گفته بود که حملات به یمن در پاسخ به حملات بی‌سابقه حوثی‌ها در دریای سرخ و «دفاعی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز یکشنبه در انتقاد از عملکرد بایدن گفت که هر بمبی که بر یمن سقوط می‌کند یک میلیون دلار هزینه برای ایالات متحده دارد.

ترامپ در صحبت با حامیان خود در میشیگان گفت: «ما در حال بمباران یمن هستیم... هر بمب یک میلیون دلار قیمت دارد... اما مهم‌ترین چیز این است که شما مردم زیادی را می‌کشید.»

در پی جنگ غزه، حوثی‌ها حملات متعددی را علیه اسرائیل انجام داده و کشتی‌های مرتبط با آن را که از آب‌های دریای سرخ و تنگه باب‌المندب عبور می‌کنند هدف قرار داده‌اند.

پس از آن که چندین کشتی در دریای سرخ مورد حمله قرار گرفتند ایالات متحده و بریتانیا حملات مکرری را علیه مواضع حوثی‌ها در یمن با هدف تضعیف توانایی این گروه در تهدید ناوبری در دریای سرخ انجام دادند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در این باره گفته بود که حملات به یمن در پاسخ به حملات بی سابقه حوثی‌ها در دریای سرخ و «دفاعی» بوده است.

با این حال، حوثی‌ها می‌گویند تا زمانی که حملات اسرائیل به نوار غزه متوقف نشود به حملات نظامی خود در دریای سرخ و دریای عرب علیه کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که عازم بنادر اسرائیل هستند، ادامه خواهد داد.

فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» روز شنبه اعلام کرد که چهار موشک از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به اهدافی در دریای سرخ پرتاب شده که حداقل سه فروند آن به سوی کشتی تجاری «پولوکس» با پرچم پاناما و متعلق به دانمارک بود که هیچ آسیب یا خسارتی به آن وارد نکرد.

سنتکام توضیح داد که در پاسخ، دو حمله به عنوان بخشی از اقدامات دفاعی خود علیه یک موشک کروز ضدکشتی متحرک و یک قایق پهپادی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها را با موفقیت انجام داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size