وضعیت ترامپ و خانواده‌اش بعد از حکم قاضی برای پرداخت جریمه 438 میلیون دلاری

ترامپ در معرض ورشکستگی قرار ندارد اما این حکم، ضربه مالی سنگینی را به او وارد ساخته و چهره سمبلیک او به‌عنوان یک میلیاردر را مخدوش می‌سازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در پی صدور حکم پرداخت غرامت سنگین علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، طی دو محاکمه مدنی در نیویورک، یکی به قیمت 83 میلیون دلار به اتهام افترا علیه «ای.جین کارول» نویسنده و دیگری به قیمت 355.9 میلیون دلار به‌دلیل صورت‌حساب‌های مالی اغراق‌شده از میزان ثروتش، این دو حکم، پرداخت مجموعا 438 میلیون دلار از سوی ترامپ را به‌دنبال دارد.
بر اساس فهرست میلیاردرهای «بلومبرگ»، دارایی خالص ترامپ در سال 2021 حدود 2.3 میلیارد دلار بوده است، به این معنی که به موجب این دو حکم، تقریباً یک پنجم کل ثروت او از دسترسش خارج می‌شود که ممکن است عملکرد تجاری رئیس جمهوری احتمالی را به مخاطره بیاندازد.

وضعیت حساس

به گزارش «نیویورک تایمز» پس از این که ترامپ بنا بر حکم قاضی از خدمت به عنوان مسئول یا مدیر شرکتش در نیویورک به مدت سه سال و فرزندان بزرگسال او از جمله اریک ترامپ، مدیر عامل تشکیلات ترامپ به مدت دو سال محروم شدند، این حکم، رهیری شرکت ترامپ را در وضعیت بسیار حساس قرار داد.
قاضی انگورون، همچنین ضمن اعمال ممنوعیت در مورد ترامپ و شرکتش از درخواست وام از بانک‌های ثبت‌شده در نیویورک به مدت سه سال، نظارت مستقل وضع‌شده درخصوص سازمان ترامپ را تقویت و به‌مدت سه سال با اختیارات جدید، تمدید کرد. این کار هدف انتقاد وکلای ترامپ قرار گرفت زیرا طبق گفته آنها 2.5 میلیون دلار برای این شرکت هزینه برداشته است.
درحکم قاضی خاطرنشان شده که «شواهد کافی» مبنی بر این وجود دارد که دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ، عامدانه سوابق تجاری را جعل کرده‌اند و اریک ترامپ « صورت‌حساب‌های مالی عامدانه اغراق‌شده » در خصوص یک ملک را به حسابرس سابق شرکت داده است.

34 فقره اتهام

با توجه به همه موارد فوق، دفتر دادستانی منطقه منهتن ترامپ را به ارتکاب 34 فقره اتهام و سرپوش‌گذاشتن بر یک رسوایی جنسی که می‌توانست به شکست او در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بیانجامد، متهم کرد.
حکم قاضی همچنین می‌تواند فرسایش کامل سرمایه‌های مالی ترامپ و وخامت کسب‌وکار خانواده‌اش را به‌دنبال داشته باشد.
این در حالی است که شرکت ترامپ در معرض تهدید وجودی قرار ندارد زیرا قاضی، حکم منحل‌کردن آن را صادر نکرده است.
درهر صورت ترامپ درمعرض ورشکستگی قرار ندارد اما این حکم، ضربه مالی سنگینی را به او وارد کرده و چهره سمبلیک ترامپ به‌عنوان یک میلیاردر را مخدوش ساخته است.
مسائل مالی ترامپ به شکل ملموسی دچار ابهام است؛ خصوصا که «سازمان ترامپ» یک شرکت خصوصی است بدین معنا که این شرکت مجبور به دادن گزارش‌های کلی مالی از وضعیت خود نیست.
پرداخت 438 میلیون دلار مبلغ ناچیزی نیست ولی ترامپ برای اعلام ورشکستگی، باید ثابت کند که این مبلغ از دارایی‌های او بیشتر است اما بعید است که چنین رویکردی را در پیش بگیرد.
از سویی ترامپ بیشترین میزان کمک‌های مالی به کمپین خود را جمع‌آوری کرده به طوری که میزان این کمک‌ها در پائیز گذشته به 45.5 میلیون دلار رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید