پوتین از مردم روسیه خواست فرزندان بیشتری به دنیا بیاورند

پوتین خود را حامی ارزش‌های سنتی می‌داند، و می‌گوید به خانواده، ملت و مسیحیت ارتدوکس معتقد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، از مردم روسیه خواست به منظور «زنده ماندن ملت» و «حفظ هویت روسی» فرزندآوری خود را افزایش دهند، و در صورت امکان بیش از سه بچه بیاورند.

به گزارش «رویترز»، روسیه از زمان آغاز جنگ خود با اوکراین در حدود دو سال پیش، متحمل تلفات سنگین اما اعلام‌نشده‌ای در جبهه‌های جنگ شده است. علاوه بر این، صدها هزار شهروند روس نیز به خاطر مخالفت با این درگیری یا ترس از اعزام شدن به خط مقدم جنگ از کشور فرار کرده‌اند.

پوتین که روز پنج‌شنبه به بازدید از یک کارخانه تانک‌سازی در منطقه اورال رفته بود، خطاب به کارکنان این کارخانه گفت مردم روسیه برای حفظ هویت خود به حداقل دو فرزند در هر خانواده نیاز دارند.

به گفته وی: «اگر می‌خواهیم به عنوان یک گروه قومی زنده بمانیم، یا بهتر است بگویم به عنوان گروه‌های قومی ساکن روسیه، هر خانواده باید حداقل دو فرزند بیاورد. اگر هر خانواده فقط یک فرزند داشته باشد، جمعیت کشور کاهش می‌یابد. برای گسترش و توسعه کشور حداقل به سه فرزند در هر خانواده نیاز است.»

به گفته رویترز، پوتین خود را حامی «ارزش‌های سنتی» می‌داند، و می‌گوید به «خانواده، ملت و مسیحیت ارتدوکس» معتقد است. بر این اساس، طی دوران 24 ساله‌ای که وی در مقام‌های مختلف دولتی در قدرت بوده است، روسیه عموما ارزش‌های اجتماعی محافظه‌کارانه‌ را دنبال کرده است.

روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به مدت دو دهه متحمل کاهش تدریجی جمعیت شد، و مشکلات مزمن مانند مصرف شدید الکل توسط شهروندان این کشور از دلایل اصلی این قضیه بود.

دفتر آمار کشوری روسیه در آغاز سال 2023 جمعیت این کشور را 146.4 میلیون نفر تخمین زد. این رقم نسبت به حدود 149 میلیون نفر در 20 سال پیش کاهش یافته است، اما نسبت به جمعیت حدود 143 میلیون نفری بین سال‌های 2007 تا 2012 بیشتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید