فرستاده آمریکا در امور یمن:‌ حوثی‌‌ها مانع دستیابی به آتش‌بس در غزه می‌شوند

فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن در خصوص تصمیم آمریکا برای قراردادن مجدد حوثی‌ها در لیست گروه‌های تروریستی گفت که این تصمیم از جمعه 27 بهمن اجرایی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه تنش‌های ناشی از حمله حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن مجددا تاکید کرد که واشینگتن به حمله به اهداف و مواضع شبه‌نظامیان حوثی در یمن ادامه خواهد داد.

لیندرکینگ، جمعه 27 بهمن در گفت‌وگو با «العربیه» گفت: «تا زمان توقف حملات حوثی‌ها، به هدف قراردادن مواضع این گروه ادامه می‌دهیم».

فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن گفت که معتقد است حوثی‌ها تنها در حال تبدیل دریای سرخ به منطقه نظامی هستند و به فلسطینی‌ها هیچ‌گونه خدمتی نمی‌کنند، بلکه مانع تلاش‌های بین‌المللی برای اعمال آتش‌بس در نوار غزه می‌شوند و مشکلات بیشتری ایجاد می‌کنند.

علاوه بر این، لیندرکینگ گفت که حوثی‌ها خود را در خصومت با بسیاری از کشورها قرار داده است که برای محکوم کردن حملات بی‌هدف آنها صف کشیده بودند.


روند صلح

لیندرکینگ در ادامه از حوثی‌ها خواست تا حملات دریایی خود را متوقف کرده و به روند صلح در یمن بازگردند و گفت: «زمانی که حوثی‌ها حملات خود را متوقف کنند، ایالات متحده می‌تواند به حملات نظامی خود علیه این گروه پایان دهد و آنها را از لیست گروه‌های تروریستی حذف کند.»

او همچنین از «اقدام شگفت‌انگیز» سعودی برای میانجی‌گری بین حوثی‌ها و دولت قانونی یمن به منظور پیشبرد به سوی صلح قدردانی کرد. با این حال تاکید کرد که روند صلح اکنون متوقف شده و مسئولیت توقف آن برعهده حوثی‌ها است.

نقش ایران

این مقام آمریکایی در مورد نقش ایران در تنش‌ها در دریای سرخ تاکید کرد که تهران به حوثی‌ها کمک می‌کند و حملات آنها به کشتی‌ها را تسهیل می‌کند.

لیندرکینگ گفت که آمریکا از هر طریق ممکن به دنبال کاهش تشدید تنش در دریای سرخ و بازگشت به روند صلح در یمن است.

فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن در خصوص تصمیم آمریکا برای قراردادن مجدد حوثی‌ها در لیست گروه‌های تروریستی گفت که این تصمیم از جمعه 27 بهمن اجرایی می‌شود و بر توانایی حوثی‌ها برای تأمین مالی حملات در دریای سرخ تأثیر خواهد گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید