«پنتاگون»: وزیر دفاع آمریکا از بیمارستان مرخص شد

آستین برای درمان مشکل مثانه در بیمارستان بستری شد و این دومین بار در سال جاری بود که پس از جراحی دسامبر گذشته برای درمان سرطان پروستات، در بیمارستان بستری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع سه‌شنبه 24 بهمن از بیمارستان نظامی مرخص شد و چهارشنبه (امروز) در نشست آنلاین مربوط به اوکراین شرکت خواهد کرد.

این در حالی است که وزیر دفاع آمریکا از پیآمدهای جراحی سرطان پروستات خود، رنج می‌برد.

آستین (70 ساله) برای درمان مشکل مثانه در بیمارستان بستری شد و این دومین بار در سال جاری بود که پس از جراحی دسامبر گذشته برای درمان سرطان پروستات، در بیمارستان بستری شد.

او ماه گذشته به دلیل عدم اطلاع عمل جراحی و بستری‌شدنش در بیمارستان در ژانویه به کاخ سفید، باعث ایجاد جنجالی سیاسی شد زیرا حتی جوبایدن،رئیس جمهوری آمریکا نیز چند روز بعد از بستری‌شدن آستین مطلع شد.

آستین هفته گذشته پس از پاسخ به خبرنگاران در مورد بهبودی‌اش، یکشنبه درپی بروز علائمی دال بر مشکل اورژانسی مثانه، به مرکز ملی پزشکی «والتر رید» بازگشت و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفت.

«پنتاگون» در بیانیه‌ای اعلام کرد که پزشکان به آستین اجازه دادند بعدازظهر سه‌شنبه بیمارستان را ترک کند و او طبق توصیه پزشکان«تا بازگشت به پنتاگون در أواخر این هفته، وظایف خود را از منزل دنبال خواهد کرد».

پزشکان آستین در بیانیه خود پیش‌بینی کردند که او سلامت کامل خود را بازیابد.

آستین در پی بستری‌شدن در بیمارستان مجبور شد سفر برنامه‌ریزی‌شده این هفته به مقر «ناتو» برای اجرای گفتگوهای دفاعی و همچنین میزبانی یک نشست حضوری در مورد اوکراین در چهارشنبه را لغو کند که به‌جای آن، مذاکرات در خصوص اوکراین به شکل مجازی برگزار خواهد شد.

سابرینا سینگ، سخنگوی «پنتاگون» روز گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «وزیر همچنان قصد دارد فردا در نشست مجازی گروه تماس دفاعی ویژه اوکراین شرکت کند که شامل سخنرانی افتتاحیه می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید