ارتش اوکراین از انهدام یک کشتی جنگی روسی در نزدیکی کریمه خبر داد

وزارت دفاع روسیه: دو پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بلگورود، یک پهپاد بر فراز منطقه ورونژ و شش پهپاد بر فراز دریای سیاه منهدم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اوکراین، چهارشنبه 25 بهمن، از «انهدام» یک کشتی جنگی روسیه در نزدیکی شبه‌جزیره کریمه خبر داد.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه چهارشنبه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور، 9 پهپاد پرتاب‌شده توسط اوکراین را بر فراز دو منطقه بلگورود و ورونژ واقع در جنوب غربی روسیه و در مرز اوکراین و همچنین برفراز دریای سیاه، منهدم کردند.

طبق بیانیه این وزارت‌خانه، دو پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بلگورود، یک پهپاد بر فراز منطقه ورونژ و شش پهپاد بر فراز دریای سیاه منهدم شدند.

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود در شبکه‌های اجتماعی گفت که یک زن در این حمله زخمی‌ شد که به بیمارستان انتقال یافت.

از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه گذشته، دو طرف، هدف‌قراردادن غیرنظامیان در حملات متقابل را تکذیب کرده و مدعی هستند که این حملات به‌دور از خطوط درگیری، زیرساخت‌های حیاتی انرژی، ارتش و لجستیک را هدف می‌دهند.

حملات موشکی به دونتسک

از سوی دیگر، وادیم ولاشکین، فرماندار منطقه دونتسک، چهارشنبه اعلام کرد که حملات موشکی مکرر روسیه به شهر سلدوف در منطقه دونتسک در شرق اوکراین، به آسیب‌رساندن به بیمارستان و تخریب ده‌ها آپارتمان مسکونی و همچنین مصدومیت چند نفرانجامید.

ولاشکین در «تلگرام» نوشت که گزارش‌هایی مبنی بر وجود سه نفر از جمله یک کودک در زیر آوار وجود دارد و 100 بیمار به بیمارستان‌های شهرهای اطراف، منتقل شدند.

ولاشکین افزود که این حمله به دنبال حمله هوایی روزگذشته به سلدوف انجام شد که طی آن، 12 آپارتمان در یک مجتمع مسکونی پنج طبقه ویران شد و دست‌کم چهار نفر از جمله دو کودک زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید