اتحادیه اروپا: ناوگان ما در گستره‌ای ممتد از تنگه هرمز تا باب‌ المندب آماده تحرک است

یک مقام نظامی یونانی فرماندهی ماموریت تحرک ناوگان جنگی اروپایی را از تنگه هرمز تا تنگه باب المندب و دریای سرخ بر عهده می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در آستانه راه‌اندازی رسمی ناوگان جنگی اروپایی از دوشنبه آینده، به منظور حفاظت از کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ، اتحادیه اروپا به‌طور رسمی طرح ماموریت دریایی خود را برای دفاع از آزادی دریانوردی منتشر کرد.

اتحادیه اروپا در طرح ماموریت خود که دوشنبه 23 بهمن منتشر شد تاکید کرد که تحرکات ناوگان جنگی اروپایی در گستره‌ای ممتد از تنگه هرمز تا تنگه باب المندب و دریای سرخ آغاز خواهد شد.

این اتحادیه همچنین توضیح داد که رهبری این عملیات که مقر رسمی آن «لاریسا» در یونان است را «دریاسالار واسیلیوس گریپاریس» بر عهده خواهد داشت.

محافظت از کشتیرانی

اتحادیه اروپا با اشاره به حملات حوثی‌ها و عملیات دزدی دریایی یادآور شد: «ماموریت این ناوگان حفاظت از کشتی‌های تجاری در چارچوب قوانین بین‌المللی در برابر حملات احتمالی خواهد بود.»

اتحادیه اروپا هفته گذشته تاکید کرده بود که به زودی مأموریت دریایی خود را برای محافظت از کشتیرانی در دریای سرخ که یک آبراهه مهم در سطح بین‌المللی است، راه‌اندازی و در هماهنگی با ائتلاف «پاسداری از رفاه» که ایالات متحده دسامبر گذشته تشکیل آن را اعلام و رهبری آن را بدست گرفته است، تحرک خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید