وزیر دفاع آمریکا بار دیگر به بیمارستان منتقل شد

سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت که آستین وظایف خود در وزرات دفاع را به «کاتلین هیکس»، معاون وزیر دفاع، محول کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی «پنتاگون»، دوشنبه 23 بهمن اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا که از سرطان پروستات رنج می‌برد، ساعاتی پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل «مشکل اضطراری در مثانه» وظایفش را به معاون خود محول کرده است.

پت رایدر، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای گفت که آستین، وظایف خود را به کاتلین هیکس، معاونش محول کرده است.

او با اشاره به اینکه «هیکس» ماموریت‌های آستین را انجام می‌دهد، گفت وزیر دفاع آمریکا همچنان تحت درمان است و کاخ سفید و کنگره از این موضوع مطلع شده‌اند.

پیش از این، پت رایدر، گزارش داده بود که آستین به بیمارستان نظامی منتقل شده است.

او در بیانیه‌ای اظهار داشت که آستین توسط محافظانش به مرکز ملی پزشکی نظامی والتر رید منتقل شد تا وضعیت بیماری او که مشکل در مثانه است به صورت اورژانسی بررسی شود.

در بیانیه آمده است که وزیر آستین با سیستم‌های ارتباطی لازم برای انجام وظایف خود به بیمارستان رفت و وزارت دفاع درباره وضعیت سلامتی او را در اسرع وقت به روز‌رسانی خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا در ابتدای ماه جاری پس از کتمان تشخیص سرطان پروستات و بستری‌شدن در بیمارستان که جنجالی در ایالات متحده به راه انداخت، علناً عذرخواهی کرد.

انتقادات گسترده از آستین

آستین پس از اینکه مشخص شد که مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شده اما برخلاف پروتکل‌های قانونی آمریکا مشکل مربوط به سلامتی خود را مخفی نگه داشته بود، مورد انتقادات‌های گسترده‌ای قرار گرفت.

به گفته کاخ سفید، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا هفته‌ها از تشخیص سرطان وزیر دفاع بی‌خبر بود. این موضوع حتی در میان دموکرات‌ها نیز باعث انتقادات گسترده‌ای شد.

پس از این حادثه تعدادی از اعضای حزب جمهوری‌خواه خواستار استعفای لوید آستین از پست وزارت دفاع شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید