اوکراین: 40 پهپاد روسیه را سرنگون کردیم

پلیس مولداوی گفت، در سمت مرز در بیرون از شهر «اتولیا» قطعاتی از پهپادی را پیدا کرده که گمان می‌رود، از نوع «شاهد» ساخت ایران باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اوکراین اعلام کرد، بخشی بزرگی از 45 پهپادی که روسیه یک‌شنبه شب پرتاب کرده بود را بدون هیچ آسیب و خسارتی در صبح یک‌شنبه منهدم کرده است.

این خبر پس از کشته شدن 7 نفر از جمله 3 کودک در حمله پهپادی شبانه روسیه که یک ایستگاه سوخت در شهر «خارکیف» شرق اوکراین را هدف قرار داده بود، صورت گرفت.

نیروی هوایی اوکراین در تلگرام اعلام کرد: «نیروهای اشغالگر 45 پهپاد تهاجمی پرتاب کردند که 40 پهپاد را منهدم کردیم.»

سرگئی لیساک، فرماندار منطقه دنیپرو گفت، یک مرد 39 ساله بر اثر ترکش آسیب سطحی دیده است.

مقامات در «کی‌یف» پایتخت و استان «چرکاسی» در مرکز کشور گفتند، تا کنون هیچ خسارتی گزارش نشده است.

اولگ سینیگوبوف، فرماندار خارکیف در شرق اوکراین گفت، بمب‌های کنترلی، روستای «وودیان» را هدف قرار داد که یک زن 56 ساله کشته شد.

کشته‌شدن 7 نفر

روز گذشته، منطقه شاهد کشته‌شدن 7 نفر پس از حمله پهپادی به یک ایستگاه سوخت بود، که منجر به نشت بنزین شعله‌ور به خیابان مجاور شد. همچنین بندر «اودسا» بر کرانه دریای سیاه مورد هدف قرار گرفت، و تاسیسات صنعتی در نزدیکی مرز «مولداوی» نیز بمباران شد.

پلیس گفت، در سمت مرز «مولداوی» در بیرون از شهر «اتولیا» قطعاتی از پهپادی را پیدا کرده که گمان می‌رود، از نوع «شاهد» ساخت ایران باشد.

لاشه پهپاد

مایا ساندو، رئیس جمهوری مولداوی در رسانه اجتماعی «ایکس» گفت: «جنگ روسیه علیه اوکراین به مولداوی خاک ما نزدیک می‌شود. کشف لاشه پهپاد در جنوب مولداوی امروز یادآور واقعیت تلخی است که با آن روبرو هستیم.»

ساندو افزود: «تجاوز روسیه کل قاره را در معرض خطر قرار داده، حمایت از اوکراین باید ادامه پیدا کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید