جوزپ بورل: نتانیاهو می‌خواهد 1.7 میلیون فلسطینی را آواره کند

بورل: حمله اسرائیل به رفح منجر به توقف جریان کمک‌های بشردوستانه و گسترش بیشتر فاجعه انسانی خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دوشنبه 23 بهمن تاکید کرد که حمله قریب الوقوع اسرائیل به رفح منجر به توقف جریان کمک‌های بشردوستانه و گسترش بیشتر فاجعه انسانی خواهد شد.

بورل از طریق شبکه اجتماعی «ایکس» افزود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قصد دارد 1.7 میلیون فلسطینی را به مقصد نامعلومی آواره کند.

او همچنین در خصوص مشکل آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» اظهار داشت که این آژانس نقشی حیاتی دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند به جای این آژانس بین‌المللی ایفای نقش بکند.

او با اشاره به اتهامات اسرائیل علیه اعضای این آژانس مبنی بر عضویت برخی از آنها در جنبش حماس تاکید کرد: «هر متهمی تا زمانی که گناهش ثابت نشود بی‌گناه است»، زیرا باید منتظر نتایج تحقیقات سازمان ملل بود.

هشدار مسئول سیاست خارجی اروپا زمانی داده می‌شود که نگرانی‌های محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی درباره طرح اسرائیل برای حمله به شهر رفح، که مملو از فلسطینی‌های آواره است، افزایش یافته است.

اسرائیل حملات خود را از طریق زمین، دریا و هوا به این شهر تشدید کرد که این حملات تاکنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر منجر شده است.

بورل درباره اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در باره ناتو و اروپایی‎ها، گفت که هرگونه اظهار نظر درباره مطرح کردن ایده‌های «مضحک» که در مبارزات انتخاباتی ایالات متحده منتشر می‌شود «اتلاف وقت» خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید