بایدن در تماس با نتانیاهو: عملیات رفح نباید بدون خروج امن برای غیرنظامیان ادامه یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو مقام کاخ سفید گفتند جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز یک‌شنبه 22 بهمن با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفتگو کرد.

این در حالی است که در پی توصیف حملات اسرائیل به غزه به عنوان « حملاتی اغراق آمیز» توسط بایدن، تماس‌های او با نتانیاهو متوقف شده بود.

یکی از مقامات کاخ سفید در این باره گفت، بایدن امروز در خانه خود در شهر «ویلمینگتون» در ایالت «دلاور» با نتانیاهو گفت‌وگو کرد.

کاخ سفید نیز تصریح کرد که بایدن در‌ تماس با نتانیاهو اطمینان داد که هدف مشترک آنها از بین بردن حماس است.

به گفته مقامات کاخ سفید بایدن از نتانیاهو خواست بر مذاکرات مربوط به گروگان‌ها تمرکز کند و گام‌های فوری برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه بردارد. کاخ سفید در پایان یادآور شد بایدن در تماس با نتانیاهو تاکید کرد که عملیات رفح ممکن نیست بدون تضمین امنیت بیش از یک میلیون نفر انجام شود.

نخست‌وزیر اسرائیل پیش‌تر گفته بود از زمان اظهارات بایدن در روز پنج‌شنبه با او صحبتی نداشته است.

با این حال، مقامات اطلاعاتی ایالات متحده در یک جلسه توجیهی به قانونگذاران کنگره گفتند، اگرچه اسرائیل توانایی‌های نظامی حماس را تضعیف کرده، اما نابودی این گروه با گذشت بیش از ۱۰۰ روز از جنگ دور از انتظار است.

روزنامه «واشینگتن پست» روز یک‌شنبه 22 بهمن، به نقل از 6 مقام آمریکایی نوشت که دستیاران بایدن از او خواسته‌اند از نتانیاهو علنا انتقاد کند

این مقامات اشاره کردند که رویکرد بایدن در قبال اسرائیل تغییر نکرده اما او می‌تواند اقدامات نتانیاهو را محکوم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید