روسیه از رهگیری و انهدام 3 پهپاد اوکراینی برفراز بریانسک خبر داد

وزیر دفاع روسیه: تمامی تاسیسات زیرساختی حیاتی و مراکز نفت و گاز باید تحت پوشش حفاظتی موشک‌های پدافند هوایی «استرلا» قرار بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه شنبه 21 بهمن اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی، شب گذشته 3 پهپاد اوکراینی را بر فراز استان بریانسک رهگیری و منهدم کردند.
این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شب گذشته تلاش رژیم کی‌یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از پهپاد علیه اهدافی در روسیه خنثی شد و شیفت سامانه‌های پدافند هوایی، 3 پهپاد را بر فراز استان بریانسک، رهگیری و منهدم کردند».
از سویی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که تمامی تاسیسات زیرساختی حیاتی و مراکز نفت و گاز باید تحت پوشش حفاظتی موشک‌های پدافند هوایی «استرلا» قرار بگیرند.
شویگو در جریان بازدید از بنیاد کلاشینکف در جمهوری اودمورتیا گفت: «این کاملاً ضروری است، همه زیرساخت‌های حیاتی و اقتصادی، نفت، گاز و تأسیسات فرآوری باید با این محصول (موشک‌های استرلا )محافظت شوند».

حمله پهپادی به نزدیکی خارکیف

این در حالی بود که به‌گفته فرماندار شهر خارکیف، دومین کلان شهر اوکراین در «تلگرام»، زیرساخت‌های غیرنظامی در منطقه نمشلیانسکی در نزدیکی این شهر، اواخر روز جمعه هدف حمله پهپادی قرار گرفتند.
ویکتور ترشچنکو، مقام ارشد نظامی در شهر ولیکی بورلوک، در شرق خارکیف، گفت که پهپادها یک بیمارستان و یک رستوران را تخریب کردند.
خارکیف که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در فوریه 2022 آماج حملات قرار گرفته است، طی هفته‌های اخیر، هدف حملات روسیه بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید