پوتین به خبرنگار هوادار ترامپ گفت قصد حمله به لهستان را ندارد

تاکر کارلسون گفته است که پوشش رسانه‌های غربی از جنگ اوکراین «به نفع کی‌یف مغرضانه» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در گفت‌وگو با تاکر کارلسون، خبرنگار جنجالی آمریکایی هوادار دونالد ترامپ، گفت روسیه برای حفظ منافع خود می‌جنگد، اما نفعی در گسترش جنگ خود در اوکراین به کشورهای دیگر مانند لهستان و لتونی ندارد.

به گزارش «رویترز»، پوتین این اظهارات را در یک مصاحبه بیش از دو ساعته با کارلسون بیان کرد، که اولین مصاحبه وی با یک خبرنگار آمریکایی از زمان حمله روسیه به اوکراین در حدود دو سال پیش است.

در پاسخ به این سوال که آیا پوتین می‌تواند سناریویی را تصور کند که در آن ارتش روسیه را به لهستان یا دیگر اعضای «ناتو» گسیل می‌کند، او پاسخ داد: «فقط در یک حالت: اگر لهستان به روسیه حمله کند. چرا؟ چون ما هیچ منفعتی در لهستان، لتونی یا هر جای دیگری نداریم. چرا این کار را نمی‌کنیم؟ چون ما در آنجا منافعی نداریم.»

این مصاحبه روز سه‌شنبه در مسکو انجام شد و پنجشنبه از طریق وبسایت کارلسون پخش شد. پوتین به زبان روسی صحبت کرد و حرف‌هایش به انگلیسی دوبله شد. پوتین مصاحبه خود را با سخنان طولانی درباره روابط روسیه با اوکراین، لهستان و دیگر کشورها شروع کرد.

کرملین گفت پوتین با مصاحبه کارلسون موافقت کرده است زیرا رویکرد مجری سابق «فاکس نیوز» با گزارش «یک‌طرفه» جنگ اوکراین توسط بسیاری از خبرگزاری‌های غربی تفاوت دارد. کارلسون نیز به نوبه خود گفته است که پوشش رسانه‌های غربی از جنگ اوکراین «به نفع کی‌یف مغرضانه» است.

کارلسون ارتباط نزدیکی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا دارد، و به خاطر هواداری از ادعاهای غیرمستند ترامپ مبنی بر «دزدیده شدن» نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020که به باخت وی انجامید، از فاکس نیوز اخراج شد.

به گفته رویترز، انتظار می‌رود ترامپ در ماه نوامبر نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری شود. وی خواستار توقف جنگ در اوکراین شده است، و گفته در صورت رسیدن به کاخ سفید، جنگ را طی «24 ساعت» فیصله می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید