نگرانی دموکرات‌ها از برجسته شدن سن و سال بایدن در گزارش بازپرس ویژه

بایدن طی هفته جاری دو بار به گفت‌وگوهایی اشاره کرد که به عنوان رئیس‌جمهوری با رهبران خارجی که مدت‌هاست درگذشته‌اند، داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بازپرس ویژه وزارت دادگستری آمریکا جو بایدن را از هرگونه خطایی در پرونده نگهداری اسناد طبقه‌بندی‌شده مبرا دانست، اما با برجسته کردن سن و سال رئیس‌جمهوری ایالات متحده در گزارش خود، نگرانی دموکرات‌ها را افزایش داد که مبادا او نتواند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو حریف دونالد ترامپ شود.

به گزارش «ان‌بی‌سی»، رابرت هِر، بازپرس ویژه، در گزارش خود مردی را تصویر کرده که به یاد نمی‌آورد چه زمانی معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا بود؛ یا به خاطر ندارد که پسر نازنینش بو کی از دنیا رفت.

بازپرس ویژه در توجیه تصمیم خود برای متهم نکردن بایدن به هیچ جنایتی، نوشت: «در صورت برگزاری یک محاکمه احتمالی، آقای بایدن احتمالاً خود را همانطوری به هیئت منصفه معرفی می‌کند که به بازپرس ویژه کرد: به عنوان مردی دلسوز، خوش‌نیت، و مسن با حافظه ضعیف.»

به گفته ان‌بی‌سی، برای بایدن تا همین الان هم دشوار بود رای‌دهندگان را متقاعد کند که سلامت است و می‌تواند چهار سال دیگر هم کشور را رهبری کند، اما گزارش بازپرس ویژه دموکرات‌ها را نگران این کرده است که آیا بایدن می‌تواند در انتخابات ماه نوامبر حریف ترامپ بشود یا خیر.

نظرسنجی‌ها مدت‌هاست نشان می‌دهند که مردم سن و سال بایدن را به عنوان بزرگترین مشکل وی در رقابت مجدد با ترامپ مطرح می‌کنند. یک نظرسنجی ان‌بی‌سی در ماه ژانویه نشان داد که 76 درصد رای‌دهندگان نگرانی‌های عمده یا متوسطی درباره سلامت روحی و جسمی بایدن دارند.

بایدن طی هفته جاری دو بار به گفت‌وگوهایی اشاره کرد که به عنوان رئیس‌جمهوری با رهبران خارجی که مدت‌هاست درگذشته‌اند، داشته است. معاونان مطبوعاتی کاخ سفید چنین خطاهایی را تحت عنوان اشتباهی که هر کسی در زندگی می‌تواند مرتکب شود، کم‌اهمیت جلوه داده‌اند.

با این حال، به گفته ان‌بی‌سی، گزارش بازپرس ویژه توجیهات معاونان مطبوعاتی بایدن را نقش بر آب می‌کند و تردیدهای جدیدی درباره اینکه آیا وی می‌تواند چهار سال دیگر هم از پس مسئولیت‌های سخت ریاست جمهوری برآید ایجاد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید