رهبر کره شمالی: در صورت حمله به کشورمان کره جنوبی را نابود می‌کنیم

کیم: اگر دشمن جرات استفاده از زور علیه کشور را به‌خود بدهد، تصمیم جسورانه‌ای خواهیم گرفت که تاریخ را عوض خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی کره شمالی، جمعه 20 بهمن گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر این کشور اعلام کرد که پیونگ یانگ در «نابودی» کره جنوبی در صورت حمله به کشورش، تردید نخواهد کرد.

کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای در سال جاری، کره جنوبی را «دشمن اصلی» خود اعلام کرد و با تعطیل آژانس‌های فعال در عرصه اتحاد و ارتباط دوباره دو کشور، تهدید کرد در صورت تجاوز کره جنوبی به «حتی 0.001 میلی متر» از خاک کره شمالی، وارد جنگ با آن خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم گفت: «اگر دشمن جرات استفاده از زور علیه کشور ما را به‌ خود بدهد، تصمیم جسورانه‌ای خواهیم گرفت که تاریخ را عوض خواهد کرد و از بسیج همه توانمندی‌های عظیم خود برای نابودی آنها دریغ نخواهیم کرد».

او افزود: «صلح چیزی نیست که بتوان آن را گدایی کرد یا طریق مذاکره، آن را مبادله کرد».

به‌گزارش این خبرگزاری، کیم این اظهارات را در مراسمی که از سوی وزارت دفاع به مناسبت سالگرد تأسیس ارتش این کشور برگزار شد، بیان کرد.

تصاویر منتشرشده توسط خبرگزاری رسمی در جمعه، کیم را نشان می‌دهد که دست کوچک‌ترین دخترش، جو آئه، را در دست داشت که به گفته برخی تحلیل‌گران در حال آماده‌شدن برای به‌دست گرفتن رهبری آینده این کشور منزوی است.

کیم با تاکید بر این که تصمیم اخیر پیونگ یانگ برای معرفی سئول به عنوان دشمن اصلی کشورش، اقدام درستی بود، افزود: «این تصمیم تغییر نخواهد کرد و اشغال خاک آنها و سرنگونی این کشور در صورت بروز وضعیت اضطراری، اقدامی به‌منظور حفظ امنیت دائمی کشور ماست».

بر اساس گزارش روز گذشته رسانه‌های رسمی، با توجه به وخامت روابط دو کشور همسایه، پارلمان کره شمالی به لغو قوانین مربوط به همکاری‌های اقتصادی با کره جنوبی، رای مثبت داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید