سنای آمریکا بودجه 180 میلیارد دلاری دیوار مرزی را رد کرد

سناتور جیمز لنکفورد می‌گوید جمهوری‌خواهان فکر می‌کنند الان وقت حل این مشکل نیست، و باید گذاشت انتخابات ریاست جمهوری مشکل را حل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری‌خواهان سنای ایالات متحده، چهارشنبه تلاش‌های دوحزبی برای تصویب لایحه بودجه 180 میلیارد دلاری به منظور کشیدن دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک و کمک نظامی به اوکراین و اسرائیل را ناکام گذاشتند، زیرا دونالد ترامپ از هم‌حزبی‌های خود خواسته بود به جو بایدن امتیاز ندهند تا او بتواند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پیروز شود.

به گزارش «رویترز»، دموکرات‌ها با 51 کرسی به نسبت 49 کرسی جمهوری‌خواهان، سنا را کنترل می‌کنند. سنا با 50 رای موافق در برابر 49 رای مخالف موفق نشد لایحه بودجه پیشنهادی دولت بایدن را تصویب کند. این لایحه برای تصویب به 60 رأی نیاز داشت، و تنها چهار جمهوری‌خواه به آن رای دادند.

جمهوری‌خواهان به مدت چندین ماه اصرار داشتند که هرگونه کمک اضافی به دو متحد ایالات متحده باید مشروط به اتخاذ تدابیری برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی از مرزهای جنوبی آمریکا با مکزیک باشد.

با این حال، بسیاری از جمهوری‌خواهان بلافاصله پس از مطرح شدن این لایحه در روز یکشنبه آن را رد کردند، با وجودی که لایحه حاوی بسیاری از اولویت‌های آنها بود. بایدن ترامپ را مسئول فروپاشی این توافق دوحزبی دانسته است.

به گفته رویترز، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که برای بازگشت به کاخ سفید تلاش می‌کند، هم‌حزبی‌های خود در قوه مقننه را تحت فشار گذاشته است تا از هرگونه سازشی با دولت رئیس‌جمهوری آمریکا خودداری کنند تا ترامپ بتواند بایدن را در انتخابات پیش رو شکست دهد.

جیمز لنکفورد، سناتور جمهوری‌خواه و یکی از طراحان لایحه گفت: «بعضی‌ها با من کاملاً رک بودند و گفتند با این لایحه اختلافات سیاسی دارند. می‌گویند الان وقت حل این مشکل نیست، و بگذارید انتخابات ریاست جمهوری مشکل را حل کند».

کرستن سینما، سناتور مستقل و یکی دیگر از طراحان این لایحه نیز گفت که از تغییر عقیده ناگهانی جمهوری‌خواهان گیج شده است. به گفته وی: «سه هفته پیش همه می‌خواستند بحران مرزی را حل کنند. الان دیگر هیچ‌کس نمی‌خواهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size