نیکی هیلی خواستار محافظت توسط سرویس مخفی آمریکا شد

برخورد هیلی با حکومت ایران در زمانی که سفیر آمریکا در سازمان ملل بود می‌تواند یک منشاء تهدید باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی هیلی، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به دلیل افزایش تهدیدها علیه وی، که منشاء آنها «هواداران دونالد ترامپ و حکومت ایران» عنوان شده‌اند، خواستار محافظت سرویس مخفی آمریکا از خود شد.

هیلی خود روز دوشنبه طی مصاحبه‌ای با «وال استریت ژورنال» درخواست محفاظت را تایید کرد و گفت: «تاکنون مشکلات متعددی داشته‌ایم، اما این من را از انجام کاری که باید انجام بدهم بازنمی‌دارد.»

به گفته این روزنامه، هیلی آخرین رقیب ترامپ در رقابت‌های درون‌حزبی جمهوری خواهان برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری 2024 است، و از طرف هواداران وی مورد تهدید قرار گرفته است، و برخورد هیلی با حکومت ایران در زمانی که سفیر آمریکا در سازمان ملل بود نیز می‌تواند منشاء تهدید دیگری باشد.

اواخر هفته پیش در کلمبیای کارولینای جنوبی زنی تلاش کرد روی صحنه‌ای بپرد که هیلی در حال سخنرانی در آن بود، که باعث شد تیم امنیتی او با زن برخورد کنند. همچنین طی روزهای اخیر در جریان رویدادهای انتخاباتی هیلی افرادی به حمایتش از اوکراین و اسرائیل اعتراض کرده‌اند.

خانه هیلی در کارولینای جنوبی نیز سوژه حداقل یک حادثه بوده است. شخصی به دروغ به پلیس گزارش داده بود که در خانه وی یک جنایت در حال انجام است. هیلی گفت که او در زمان حادثه در خانه نبوده است، اما والدین سالخورده وی و مراقب‌شان در خانه حضور داشتند.

هیلی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در اواخر هفته پیش درباره افزایش سطح امنیت در رویدادهای خود در کارولینای جنوبی، که در 24 فوریه انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در آن برگزار می‌شود، مورد پرسش قرار گرفت.

او به خبرنگاران گفت: «وقتی وارد چنین کاری می‌شوید، طبیعی است که مورد تهدید قرار بگیرید. این واقعیتی است. مجبور شده‌ام چند نفر به محافظانم اضافه کنم، اما این امر بر کارزار انتخاباتی‌ام تأثیری نگذاشته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید