جزئیات جدید درباره بیماری سرطان چارلز سوم

در غیاب شاه در بریتانیا، شورای سلطنتی به‌طور موقت وظایف وی را بر عهده می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ باکینگهام روز دوشنبه اعلام کرد چارلز سوم، پادشاه بریتانیا، به نوعی بیماری سرطان دچار شده و تحت درمان است، اما نوع سرطان را مشخص نکرد. روزنامه «ساندی تایمز» بعدا جزئیات جدیدی درباره بیماری پادشاه منتشر کرد.

به گفته تایمز، بر اساس بیانیه کاخ باکینگهام، چارلز اخیرا مورد عمل جراحی برای تصحیح مشکل «پروستات خوش‌خیم» قرار گرفت، و در جریان جراحی متوجه یک «مشکل دیگر» شد. آزمایش‌های بعدی نشان دادند که آن مشکل دیگر سرطان است. باکینگهام در این مرحله گفته که چارلز مبتلا به سرطان پروستات نیست.

پادشاه پس از کریسمس علائم بیماری را مشاهده کرده و پیگیر درمان شده بود. تشخیص پزشکان این بود که پروستات وی بزرگ شده است اما خوش‌خیم است. در 17 ژانویه کاخ باکینگهام جزئیات وضعیت چارلز را اعلام کرد، و پادشاه مجبور به تعویق یک سری جلسات با وزرای کابینه و مقامات خارجی شد.

چارلز در 26 ژانویه برای معالجه در کلینیک لندن که یک بیمارستان خصوصی است بستری شد، و پس از سه شب ترخیص شد. او در 29 ژانویه از بیمارستان خارج شد و حین سوار شدن به ماشین برای بازگشت به خانه‌اش در کلارنس هاوس، برای مردمی که برایش آرزوی سلامتی می‌کردند دست تکان داد و لبخند زد.

پادشاه آخرین بار روز یکشنبه هفته پیش، زمانی که به کلیسایی در ملک سَندرینگام در نورفولک رفته بود، دیده شد. کسانی که او را دیده بودند، می‌گویند چارلز در کنار همسرش با سرعت معمولی به سوی کلیسای مریم مجدلیه قدم می‌زد.

به گفته ساندی تایمز، کاخ باکینگهام اعلام کرده است که چارلز در حال حاضر برای انجام وظایف خود به عنوان رئیس دولت به شورای سلطنت و سایر اعضای خانواده خود نیازی ندارد.

در غیاب شاه در بریتانیا، شورای سلطنتی به‌طور موقت وظایف وی را بر عهده می‌گیرد. اعضای این شورا در حال حاضر ملکه، شاهزاده ولز، دوک ادینبورگ، شاهزاده خانم رویال، دوک یورک، دوک ساسکس، و پرنسس بئاتریس هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید