گزارش امنیتی طبقه‌بندی شده از تهدیدات احتمالی در انتخابات آمریکا

ارزیابی جدید بیش از 9 ماه قبل از روز انتخابات، مطرح شده که تنش‌های حزبی در داخل به اوج خود رسیده و جنگ‌های متعددی نیز در خارج از کشور در جریان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

طبق یک گزارش امنیتی طبقه‌بندی شده، پس از حوادث فاجعه‌بار انتخابات 2020 که همچنان هم در حال بررسی است، انتخابات 2024 به احتمال زیاد با مجموعه پیچیده‌ای از خطرات مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تهدیدهایی از قبیل بازیچه قراردادن رای‌دهندگان، اعمال خشونت‌ و حملات وجود دارند و مسئولان ذی‌ربط سعی دارند، در راستای تعامل با آنها اقدام کنند.

این تحلیل محرمانه که توسط وزارت امنیت داخلی تدوین شده، نگرانی‌هایی را در مورد فعالیت‌های آنلاین که می‌تواند مشروعیت انتخابات را تهدید کند و همچنین توطئه‌های بالقوه‌ای که می‌توانند منجر به حملاتی شده و باید به موقع خنثی شوند، مشخص کرده است.

شبکه «ای‌بی‌سی نیوز» به‌نقل از بولتن وزارت امنیت داخلی آورد: «طرف‌های مصمم به اذیت و آزار آمریکایی‌ها از طریق اعمال بیشترین حد خشونت، همزمان با نزدیک‌شدن انتخابات، ممکن است دست به اقدامات خشونت‌آمیز یا تحریک به این دست از اقدامات در مراکز رای‌گیری، نهادهای دولت یا میتینگ‌های عمومی با صندوق‌های رای‌گیری بزنند».

بر اساس این گزارش، خطراتی فراتر از موضوع امنیت مراکز اخذ رای داخلی وجود دارند که «ارعاب کارکنان امور انتخابات یا مسئولان انتخاباتی، حملات سایبری به زیرساخت‌های انتخاباتی، کمپین‌ها یا مسئولان دولتی یا سازمان‌های سیاسی» را شامل می‌شود.

همچنین تاثیر خارجی به هدف تضعیف روند و نهادهای دموکراتیک و هدایت سیاسی به منظور تاثیرگذاری بر افکار عمومی یا ایجاد تفرقه و چنددستگی نیز محتمل است.

ارزیابی جدید بیش از 9 ماه قبل از روز انتخابات، مطرح شده که تنش‌های حزبی در داخل به اوج خود رسیده و جنگ‌های متعددی در خارج از کشور در جریان است.

جان کوهن، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی وزارت امنیت داخلی که اکنون با شبکه «ای‌بی‌سی نیوز»، همکاری دارد، گفت: « طوفان بسیار خطرناکی را پیش رو داریم که صرفاً ناشی از عوامل تهدید خارجی و داخلی برای بهره‌برداری از این انتخابات به‌منظور پیشبرد اهداف ایدئولوژیک و ژئوپلیتیکی خودشان نیست بلکه استفاده از گفتمان سیاسی به‌شدت دو قطبی، خشونت‌ورزانه و تفرقه‌افکنانه را نیز پیش‌بینی می‌کنیم».

رقابت‌های انتخاباتی سال 2024 با لفاظی‌های مسموم، ملغمه‌ای از اظهارات مبالغه‌آمیز انتخاباتی با رویدادهای جاری ناشی از 4 پرونده‌ دادگاهی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین و همچنین طرح مسائل مربوط به جنگ‌های جاری در خاورمیانه و اوکراین همراه است.

گفتمان‌های نفرت‌افکنانه

از سوی دیگر و به‌گفته کارشناسان، سخنان نفرت‌افکنانه، اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده در رسانه‌های اجتماعی به‌شدت بالاگرفته و فناوری به سرعت تکامل‌یابنده نیز به‌عنوان عاملی خطرساز عمل می‌کند.

در بولتن مزبور آمده است که عوامل افراطی داخلی «بعداز انتخابات و حوادث 6 ژانویه 2021 ، جسورتر شده‌اند».

این در حالی است که نامزدهای اصلی در هر دو حزب نیز بر سر برخی از تفرقه‌انگیزترین موضوعات - از سقط جنین، جنگ‌های فرهنگی، تا مهاجرت در مرز جنوبی، که به گفته مقامات می‌تواند موضوع اصلی و کانونی کمپین‌ها باشد، رقابت می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید